0
 

Wesprzyj nas

Jesteśmy fundacją non-profit. Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na cele statutowe.

Wybierz kwotę:

czytaj więcej

Aktualności

blog.piecsmakow.pl

12 marca 2019

"Festiwal jako forma edukacji" - trwa międzynarodowy projekt partnerski Pięciu Smaków

Zagraniczne staże dla wolontariuszy, wizyty studyjne, internetowa akademia kina azjatyckiego, webinary dziennikarskie skupione na kinematografii Azji - oto niektóre z planowanych rezultatów realizowanego przez Fundację Sztuki Arteria projektu w ramach programu Erasmus +.

17 stycznia 2019

5 lutego: Lunarny Nowy Rok z kinem Azji!

Rok sympatycznego Ziemnego Psa powoli dobiega końca. 5 lutego, według lunarnego kalendarza, rozpoczyna się nowy Ziemny rok, którego symbolem jest Świnia lub Dzik. W dniu rozpoczęcia tego święta Pięć Smaków, zgodnie z tradycją, zaprasza na wyjątkowy filmowy wieczór.

16 stycznia 2019

"Samui Song" w kinach od 25 stycznia

Perełka wyreżyserowana przez jednego z najbardziej znanych i cenionych twórców tajskiego kina, Pen-eka Ratanaruanga, autora m.in. "Ostatniego życia we wszechświcie" czy "Nimfy".

06 grudnia 2018

Festiwal Radio Azja: 6 - 9 grudnia

Przed nami cztery dni fantastycznych koncertów, warsztatów i spotkań z artystami. Na scenie TR  Warszawa oraz klubu Pogłos pojawi się pełne spektrum azjatyckiej muzyki - od rytualnych pieśni przez taneczne brzmienia, avant-popowe piosenki, ambient i elektronikę. Każdego dnia, w ramach jednego wydarzenia wystąpi dwóch wykonawców, każdy wieczór będzie miał inną energię i charakter, każdy z nich polecamy!

27 listopada 2018

Radio Azja zagra od 6 do 9 grudnia

Cztery dni z nową muzyką azjatycką, współczesne brzmienia i tradycyjne inspiracje. W tym roku na scenie Radia Azja wystąpi aż ośmiu artystów.

22 listopada 2018

Od jutra 12. AFF Pięć Smaków w KNH we Wrocławiu

Wczoraj zakończyła się 12. edycja Pięciu Smaków w Warszawie, ale to jeszcze nie koniec festiwalu. Już jutro w Kinie Nowe Horyzonty startuje replika Pięciu Smaków - 6 filmów wybranych z tegorocznej selekcji trafi do wrocławskiego kina.

21 listopada 2018

Znamy zwycięzców 12. AFF Pięć Smaków

Grand Prix 12. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków werdyktem People's Jury trafiło do twórców filmu "Umrzesz jutro" (Tajlandia, 2017) w reżyserii Nawapola Thamrongrattanarita. Wyróżnienie Jury przyznane zostało filmowi "Kronika czułości" (Chiny, 2018) w reżyserii Yang Mingming.

21 listopada 2018

Finisz: animacje, polityka i spojrzenie w przeszłość

Pokazy ostatniego dnia festiwalu będą równo podzielone między animacje i filmy zainspirowane wydarzeniami historycznymi. Seanse rozpoczną się od animacji "Strażnik Dahufa" w reżyserii Busifana — nawiązującego wizualnie do malarstwa krajobrazowego dystopijnego obrazu autokratycznego królestwa. 

20 listopada 2018

Kroniki konfliktu: wtorek z kinem autorskim

Siódmy dzień festiwalu to między innymi spojrzenie na historię Tajwanu i Hongkongu, singapurskie neonoir i japońskie projekty eksperymentalne, a także wykład poświęcony dawnym teatrom Wietnamu.

19 listopada 2018

Nowa Malezja, kino narodowe, romantyczne rozmowy: poniedziałek pełen idei

Po intensywnym weekendzie, początek tygodnia przynosi świeżość spojrzenia, dużo energii i nowych idei w zestawie poniedziałkowych seansów, uzupełnionych sporą dawką wiedzy o historii i współczesności Azji. Bilety na poniedziałkowe seanse w cenie 17 zł. 

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

29 kwietnia 2014

Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity

Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu