0
 

Wesprzyj nas

Jesteśmy fundacją non-profit. Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na cele statutowe.

Wybierz kwotę:

czytaj więcej

Aktualności

blog.piecsmakow.pl

12 czerwca 2019

"Jinpa" Pemy Tsedena w dystrybucji Pięciu Smaków!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że arcydzieło Pemy Tsedena, wyprodukowane przez samego Wong Kar-waia, trafi do regularnej dystrybucji kinowej pod naszymi skrzydłami!

07 czerwca 2019

Symbol 13. edycji, raport i nowe informacje o programie

6 czerwca przedstawiliśmy publicznie raport z badań przeprowadzonych podczas 12. edycji festiwalu. Zaprezentowaliśmy także symbol nadchodzącej edycji oraz nowe informacje o programie. 

16 maja 2019

Prezentacja raportu z badań

W 2018 roku, podczas 12. edycji Pięciu Smaków, na zlecenie Biura Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy, przeprowadzone zostało szerokie badanie festiwalu. Zapraszamy na spotkanie, które przybliży badanie ewaluacyjne 12 edycji oraz na dyskusję o dalszym rozwoju festiwalu i jego kolejnych wyzwaniach i celach. 

25 kwietnia 2019

Out of Focus - kino japońskich peryferii na 13. edycji

13. edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków odbędzie się w dniach 13-20 listopada. Tematem tegorocznej sekcji narodowej będzie Japonia i powstające tam poza dużymi miastami kino niezależne. To nadal fascynujący Kraj Kwitnącej Wiśni, ale jego znacznie mniej znane oblicze.

24 kwietnia 2019

Pięć Smaków na Far East Festiwal w Udine

Kolejne, trzecie już spotkanie partnerskie w ramach projektu Erasmus+ “Festiwal jako forma edukacji” odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia podczas Far East Film Festival w Udine, we Włoszech.

12 marca 2019

"Festiwal jako forma edukacji" - trwa międzynarodowy projekt partnerski Pięciu Smaków

Zagraniczne staże dla wolontariuszy, wizyty studyjne, internetowa akademia kina azjatyckiego, webinary dziennikarskie skupione na kinematografii Azji - oto niektóre z planowanych rezultatów realizowanego przez Fundację Sztuki Arteria projektu w ramach programu Erasmus +.

17 stycznia 2019

5 lutego: Lunarny Nowy Rok z kinem Azji!

Rok sympatycznego Ziemnego Psa powoli dobiega końca. 5 lutego, według lunarnego kalendarza, rozpoczyna się nowy Ziemny rok, którego symbolem jest Świnia lub Dzik. W dniu rozpoczęcia tego święta Pięć Smaków, zgodnie z tradycją, zaprasza na wyjątkowy filmowy wieczór.

16 stycznia 2019

"Samui Song" w kinach od 25 stycznia

Perełka wyreżyserowana przez jednego z najbardziej znanych i cenionych twórców tajskiego kina, Pen-eka Ratanaruanga, autora m.in. "Ostatniego życia we wszechświcie" czy "Nimfy".

06 grudnia 2018

Festiwal Radio Azja: 6 - 9 grudnia

Przed nami cztery dni fantastycznych koncertów, warsztatów i spotkań z artystami. Na scenie TR  Warszawa oraz klubu Pogłos pojawi się pełne spektrum azjatyckiej muzyki - od rytualnych pieśni przez taneczne brzmienia, avant-popowe piosenki, ambient i elektronikę. Każdego dnia, w ramach jednego wydarzenia wystąpi dwóch wykonawców, każdy wieczór będzie miał inną energię i charakter, każdy z nich polecamy!

27 listopada 2018

Radio Azja zagra od 6 do 9 grudnia

Cztery dni z nową muzyką azjatycką, współczesne brzmienia i tradycyjne inspiracje. W tym roku na scenie Radia Azja wystąpi aż ośmiu artystów.

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

29 kwietnia 2014

Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity

Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu