0
 

Archiwum - 10. Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Rozmowy festiwalowe

Rozmowa z Tanwarin Sukkhapisit podczas 8. edycji

Wydarzenia towarzyszące projekcjom to okazja do poszerzenia tematyki filmów o najbardziej aktualne kwestie społeczne i polityczne. Festiwalowe spotkania z ekspertami i specjalnymi gośćmi dotyczyć będą relacji między kinem a bieżącymi wydarzeniami, problemami oraz współczesną kulturą szybko zmieniającej się Azji. Poza sesjami Q&A z gośćmi festiwalu, po wybranych seansach odbędą się panele dyskusyjne:

18 XI, 19:20, Kino Muranów

Korea Północna: kino narodowe - rozmowa z Nicholasem Bonnerem, współreżyserem i producentem filmu "Towarzyszka Kim w przestworzach", zajmującym się wymianą kulturową z północnokoreańskimi instytucjami.

19 XI, 13:40, Kino Muranów

Fukushima, pięć lat później: przeżywanie narodowej traumy - rozmowa z Katarzyną Boni, autorką książki "Ganbare! Warsztaty umierania".

19 XI, 18:15, Kino Muranów

Tamilskie kino w Malezji - europejska premiera filmu "Zły" ("Jagat"), spotkanie z reżyserem Shanjheyem Kumarem Perumalem.

20 XI, 18:10, Kino Muranów

Wolność słowa, wolność rynku. Wpływ polityki Chin na kulturę współczesnego Hongkongu - dyskusja z Ng Ka Leung, producentem i reżyserem filmu "Dziesięć lat".

22 XI, 19:30, Kino Muranów

Kino bez granic, czyli polski dokument z Tajlandii - spotkanie z twórcami filmu "Mnich z Morza" w reżyserii Rafała Skalskiego.

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu