0
 

Aktualności festiwalowe

18 listopada 2017

Korponoc, hongkońska debata i liczne spotkania z gośćmi czwartego dnia festiwalu

Obłąkany świat, reż. Wong Chun

Pięciosmakowa sobota rozpocznie się wyjątkowym pokazem "Tajemnicy" Ann Hui, która na taśmie 35mm przyjechała prosto z głębi hongkońskiego archiwum.

W progamie czwartego dnia festiwalu znajdą się aż trzy pokazy z sekcji Asian Cinerama, organizowanej we współpracy z Asian Film Awards Academy, w tym magiczna "Żona dla Rip Van Winkle" Shunjiego Iwai, w której pojawia się znana widzom festiwalu z filmu "Kotoko" charyzmatyczna piosenkarka Cocco. Pokażemy też "Obłąkany świat", pzejmujący obraz życia z chorobą dwubiegunową, jedną z najczęściej nagradzanych niezależnyzch hongkońskich produkcji ubiegłego roku. Po seansie będzie można porozmawiać o filmie z producentką Heiward Mak. Spotkanie z gościem z Hongkongu towarzyszyć będzie także projekcji "Zapisków z przyjaźni", niezwykłej dziewczyńskiej historii ukazanej na tle zmieniającej się chińskiej rzeczywistości. O powstawaniu filmu opowie jego scenarzystka, niezwykle popularna pisarka Lam Wingsum.

Mocnym punktem sobotniego programu będzie debata poświęcona losom hongkońskiego kina po przyłączeniu Hongkongu do Chin w 1997 roku oraz sytuacji w kinie niezależnym i głównego nurtu. To wyjątkowa okazja, by posłuchać specjalistów znających filmową branżę od podszewki. O tożsamości kina Hongkongu oraz jego przyszłości i zmianach w systemie produkcyjnym w kontekście rynku chińskiego i panazjatyckiego rozmawiać będą Heiward Mak, Lam Wing-sum, Ho Yuhang, młodzi filmowcy z programu Fresh Wave, a także Jacqueline Tong i Chanel Kong.

DEBATA: HONGKONG

Sobota to także kolejne tytuły w konkursowej sekcji Nowe Kino Azji: mroczna "Dhaka na żywo" z Bangladeszu, "Miód dla dakini" z Bhutanu, "Yamato (Kalifornia)" z Japonii oraz "KFC" z Wietnamu. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z reżyserami - Dechen Roder, Le Binh Giangiem oraz Daisuke Miyazakim. Wywiad z tym ostatnim można także znaleźć w festiwalowej gazetce oraz na pięciosmakowym blogu.

Wieczorna pora to dwa szczególne wydarzenia: maraton dla ludzi pracy, Korponoc, z trzema mocnymi produkcjami z biznesowym wątkiem, a także bliskie spotkanie z Naoko Ogigami, jedną z najbardziej popularnych japońskich reżyserek, która przyjeżdża do Warszawy prosto z planu swojego nowego filmu. Autorka opowie o swoim filmie "Po nitce do kłębka", który zdobył nagrodę Teddy na tegorocznym Berlinale.

LISTA FESTIWALOWYCH GOŚCI

PROGRAM FESTIWALU

HARMONOGRAM PROJEKCJI


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu