0
 

Aktualności festiwalowe

19 grudnia 2017

Warsztaty improwizacji wokalnej, wystawa oraz energetyczne Kande

Rafly, Kande

Dzisiejszy dzień zaczynamy od nietypowych warsztatów wokalnych i improwizacyjnych z duetem Senyawa. W ciągu dnia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie w U-jazdowskim, a na koniec wystąpi Kande z Indonezji. 

W trakcie pięciogodzinnego spotkania, jego uczestnicy będą mogli skonfrontować się z niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi stosowanymi przez Rullego Shabarę, które mają na celu odnalezienie w śpiewie pierwotnej siły i energii - to będzie wyjątkowo intensywne doświadczenie. 

Osobom o usposobieniu mniej ekspresyjnym, polecamy oprowadzanie kuratorskie Marianny Dobkowskiej po wystawie "Gotong Royong - Reczy, które robimy razem" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Trasa zwiedzania kryje wiele niespodzianek!

Wieczorem zapraszamy na spotkanie z ośmioosobową formacją Kande na czele której stoi charyzmatyczny Rafly, którego nieokiełznane wokale, pasja i sceniczna energia nie pozostawia nikogo obojętnym. Ich brzmienie to porywająca do tańca, wybuchowa mieszanka indonezyjskiego folkloru, sufickiego mistycyzmu, rockowej werwy i jazzowych improwizacji. 

Program na dziś: 

13:00 - 18:30 Warsztaty: "Impowizacja i ekspresja w chórze" z duetem Senyawa
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium

Wokalista Rully Shabara wraz z Wukirem Suryadim zapoznają uczestników z niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi i improwizacyjnymi. To warsztaty dla tych, którzy chcieliby odnaleźć w śpiewie pierwotną siłę i otworzyć się na muzyczne eksperymenty. 

17:30 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Gotong Royang - Rzeczy, które robimy razem" z Marianną Dobkowską
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Oprowadzanie po wystawie w U-jazdowskim, której tytuł można przetłumaczyć jako "rzeczy, które robimy razem, ucząc się ich nawzajem we wspólnym działaniu". Jest to hołd dla praktyk nieformalnej edukacji artystycznej oraz społecznej samoorganizacji, charakterystycznej dla kultury Indonezji. Szczególna uwaga zostanie poświęcona aspektom ekspozycji powiązanym z działaniami muzycznymi. 

Wstęp wolny na hasło: Radio Azja

20:00 Koncert: Kande (Indonezja)
TR Warszawa

Wokalista Rafly i jego zespół Kande połączyli XVI-wieczne wpływy sufickie z rockowym brzmieniem, a elektrycznym gitarom dali do towarzystwa rodzime instrumentarium. Na repertuar Kande składają się przede wszystkim dawne wiersze i kołysanki śpiewane w języku aceh. Zespół za punkt honoru stawia sobie używanie tego pełnego niuansów, złożonego języka, który popada w zapomnienie i dla młodego pokolenia staje się coraz trudniejszy do zrozumienia. 

Bilety na koncerty w sprzedaży na stronach: radioazja.pl, eventim.plGoing oraz w TR Warszawa (Kande, Mouth & Hand Studio, Shapla Salique); Teatr Syrena (Senyawa).

KUP BILET

PEŁEN PROGRAM


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu