0
 

Aktualności festiwalowe

17 grudnia 2017

Dziś rozpoczyna się Festiwal Radio Azja!

Instalacja Taro Yasuno

Przed nami pięć dni koncertów, warsztatów, wykładów i spotkań muzycznych. Festiwal Radio Azja zabierze was w muzyczną podróż w nieznane. 

Na sam początek zapraszamy na dwa audiowizualne wykłady z cyklu Akademii Radia Azja. Będzie to solidny zastrzyk wiedzy na temat niekonwencjonalnych nurtów muzycznych w Japonii oraz przegląd najciekawszych zespołów z Indonezji.

Pod wieczór koncert zagra Taro Yasuno, a właściwie skonstruowana przez niego instalacja, która wybrzmi za pomocą sztucznych palców nieistniejących zombie muzyków,  kompresorów powietrza i sterowania komputerowego. Po ekstremalnych doznaniach z japońskim minimalizmem muzycy Radia Azja oraz lokalani artyści wraz z publicznością dadzą upust swoim improwizacjom w spontanicznym jam-session. Zapraszamy do wspólnego grania i zachęcamy do  przyniesienia własnych instrumentów. Wstęp na wykłady oraz na Azjatycki Jam jest całkowicie darmowy. 

 

PROGRAM NA DZIŚ: 

Hiromichi Sakamoto, fot. Bartek Muracki

16:00: WYKŁAD AUDIOWIZUALNY "JAPOŃSKIE EKSTREMA MUZYCZNE W PIGUŁCE"
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium

Mariusz Herma i Artur Szarecki zapoznają nas z skrajnymi zjawiskami muzycznymi z Japonii: od ekstremalnego metalu z udziałem nastoletnich dziewcząt, przez dekonstrukcyjne covery anglosaskich muzyków, aż po bastard jazz oraz piłowanie wiolonczeli.

17:30: WYKŁAD AUDIOWIZUALNY "INDONEZYJSKI MIXTAPE"
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium

O muzycznych ciekawostkach z kraju 17 tysięcy wysp opowie Krzysztof Dziuba. Dowiemy się czym jest gemelan, dangut oraz indonezysjki rock’n’ roll lat 60-tych. Nie zabraknie Chopina na Bali oraz teatru cieni wayang kulit przeszczepionego na grunt hip-hopu.

20:00: KONCERT TARO YASUNO & QUARTET OF THE LIVING DEAD (JAPONIA)
MÓZG Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

Twórca projektu "zombie music”, przedstawi swoje współczesne, minimalistyczne kompozycje za pośrednictwem instalacji sterowanej syntetycznymi palcami. Artysta podejmuję próbę „ożywienia” instrumentu, minimalizując udział muzyka-wykonawcy w procesie twórczym.

21:30: AZJATYCKI JAM
MÓZG Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

Unikatowa okazja by zagrać spontaniczny koncert z gośćmi Radia Azja, polskimi muzykami i wszystkimi tymi, których porwie muzyka. Zachęcamy do udziału z własnymi instrumentami.

KUP BILETY

PEŁEN PROGRAM


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu