0
 

Aktualności festiwalowe

18 grudnia 2017

Nieokiełznany i emocjonalny duet Senyawa oraz warsztaty koreańskiej opery pansori

Senyawa, fot. Herrhanz

Poniedziałek zaczynamy od warsztatów pansori - tradycyjnej opery koreańskiej jednego wokalisty. Wieczorem w Teatrze Syrena wystąpi zjawiskowy duet Senyawa. 

Warsztaty poprowadzą muzycy z zespołu Mouth & Hand Studio z Korei Południowej. Uczestnicy zapoznają się z podstawami niezywkle wymagającej sztuki pansori, w której wokalista dostosowuje swój głos do wszystkich odgrywanych ról. Tradycyjnie, na scenie towarzyszy mu jedynie bębniarz, podkreślający dramaturgię spektaklu poprzez zmiany rytmu i tempa. Oprócz podstawowych rytmów i technik wokalnych, w trakcie warsztatów zaprezentowany będzie sposób poruszania wachlarzem, który jest jedynym rekwizytem śpiewaka pansori. Spróbujcie swoich sił, warsztaty zaczynają się od godziny 16:30 i są całkowicie darmowe. Obowiązują jednak zapisy pod adresem: warsztaty@radioazja.pl

Duet Senyawa łączy elementy tradycyjnych brzmień indonezyjskich, które wkłada w ramy współczesnej praktyki muzycznej. Ich brzmienie składa się z ekspresyjnych technik wokalnych Rullyego Shabary, któremu towarzyszą transowe dźwięki oryginalnego instrumentarium Wukira Suryadi. Po sukcesie na zeszłorocznym festiwalu Unsound, powracają do Polski. To będzie występ, dzięki któremu zanurzymy się w pierwotnych obrzędach indonezyjskich i podobnie jak szamański rytuał, koncert będzie oscylował wokół transu, niekontrolowanej dzikości, wybuchu emocji i nieokiełznanego szaleństwa. 

Program na dziś:

16:30-19:00 Warsztaty "Koreańska opera pansori' z zespołem Mouth & Hand Studio
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium

Uczestnicy warsztatów poznają, używane w tradycyjnej operze pansori, podstawowe schematy rytmiczne oraz najważniejsze skale muzyczne, a także podstawowy BALIM (sztuka wykonywania gestów z rozkładanym wachlarzem - jedynym rekwizytem używanym w pansori). 

20:00 Koncert Senyawa (Indonezja)
Teatr Syrena, ul. Litewska 3

Senyawa łączy korzenne, prymitywne brzmienia z ekstatycznymi eksperymentami wokalnymi, co w rezultacie daje zupełnie nową jakość, będąc w swej istocie muzycznym minimalizmem i prawdziwie współczesną muzyską indonezyjską.  

KUP BILETY

PEŁEN PROGRAM


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu