0
 

Aktualności festiwalowe

27 listopada 2017

Koreańska opera, pieśni Baulów i muzycy zombie - zapraszamy na festiwal Radio Azja

Shapla Salique

Już od 17 do 21 grudnia zaprezentujemy intrygujących twórców, niszowe brzmienia, lokalne inspiracje, gatunkowe fuzje, muzyczne eksperymenty, awangardowe kompozycje i tradycyjne formy w autorskim wydaniu.  

Jak co roku zaprezentujemy wyjątkowych twórców, którzy nie ustają w poszukiwaniach i eksperymentach, łącząc to, co tradycyjne i lokalne z osobistą i współczesną wizją muzyczną. 

Na festiwal złoży się pięć koncertów zaproszonych z Azji artystów, całodniowe warsztaty muzyczne, słuchowiska poświęcone najciekawszym zjawiskom z pogranicza współczesnej i tradycyjnej sceny Dalekiego Wschodu, a także azjatycki dżem - improwizowany koncert, w którym wszyscy chętni będą mogli wystąpić u boku festiwalowych muzyków. 

Na scenie Radia Azja zagoszczą: 

17 XII: TARO YASUNO (JAPONIA)

Budowniczy muzyki, twórca projektu "Zombie music". Swoje współczesne, minimalistyczne kompozycje przekazuje za pośrednictwem własnoręcznie skonstruowanych instalacji, wydobywając brzmienie z instrumentów dętych za pomocą syntetycznych palców, kompresorów powietrza i sterowania komputerowego.

WIĘCEJ INFORMACJI 
18 XII: SENYAWA (INDONEZJA)

Awangardowy duet z Yogyakarty, który wykorzystuje bogactwo tradycyjnych, rdzennie indonezyjskich dźwięków oraz własnoręcznie wykonane, "garażowe" instrumentarium. Senyawa łączy korzenne, prymitywne brzmienia z ekstatycznymi eksperymentami wokalnymi, co w rezultacie daje zupełnie nową jakość, będąc w swej istocie muzycznym minimalizmem.

WIĘCEJ INFORMACJI
19 XII: KANDE (INDONEZJA)

Kande to ośmioosobowa formacja, której pasja i sceniczna energia nie pozostawia nikogo obojętnym. Trzy gitary, pięć tradycyjnych bębnów oraz nieokiełznane wokale tworzą porywającą do tańca, wybuchową mieszankę indonezyjskiego folkloru, sufickiego mistycyzmu, rockowej werwy i jazzowych improwizacji. 

WIĘCEJ INFORMACJI
20 XII: MOUTH & HAND STUDIO (KOREA PŁD)

Mouth & Hand Studio to pięcioosobowy zespół z Seulu, na czele którego stoi Lee Sueng-hee, znana z projektu Be-Being, wokalistka pansori. Sztuka pansori to tradycyjnie opera jednego wokalisty. Gra on wszystkie role, opowiada historie, odgrywa dialogi, wydaje odgłosy dźwiękonaśladowcze, a przede wszystkim śpiewa pieśni. Dla Mouth and Hand Studio pansori jest punktem wyjścia do dalszych poszukiwań, zmierzających w stronę muzyki współczesnej.

WIĘCEJ INFORMACJI
21 XII: SHAPLA SALIQUE (BANGLADESZ)

Artystka sięga po tradycyjną muzykę bengalską, którą w sposób niezwykle wysmakowany łączy z jazzem i soulowymi wibracjami, przedstawiając nowemu pokoleniu publiczności popadający w zapomnienie lokalny folklor. W samej twórczości, sięga po pieśni Baulów, wędrownych mistyków, bożych szaleńców, wykonujących niezwykle emocjonalne utwory, wyrażające duchowe spełnienie i mistyczne doświadczenia. 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Bilety w sprzedaży na stronach: radioazja.pl, eventim.pl oraz w TR Warszawa (Kande, Mouth & Hand Studio, Shapla Salique); Teatrze Syrena (Senyawa). 


Karnety w cenie 120 zł w sprzedaży do 10 grudnia włącznie. 

KUP KARNET 

Koncerty odbędą się w TR Warszawa, Mózgu Powszechnym oraz Teatrze Syrena.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partnerzy:

Patroni medialni:


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu