0
 

Aktualności festiwalowe

20 września 2018

Ogłaszamy line-up Festiwalu Radio Azja!

Midori Hirano

Kontemplacyjne, minimalistyczne kompozycje łączące brzmienie instrumentów akustycznych z wysublimowaną elektroniką, rytualne tańce lankijskie przy współczesnych, awangardowych utworach, melancholijno-wybuchowy  jazz z Korei i japońskie domowe melodie, przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą - tak w skrócie zapowiada się program tegorocznego Radia Azja.

Festiwal odbędzie się od 6 do 9 grudnia, a koncerty będą miały miejsce w TR Warszawa i klubie Pogłos. Każdego dnia wystąpi dwóch artystów.

Pierwszy festiwalowy wieczór to kameralne spotkanie z Midori Hirano, której kompozycje opierają się na połączeniu brzmienia instrumentów akustycznych, takich jak fortepian, smyczki czy gitara, z eksperymentalną mieszanką nowoczesnych, cyfrowych dźwięków i subtelnie przetworzonymi nagraniami terenowymi. Japoński wibrafonista, Masayoshi Fujita, i klasyk niemieckiej elektroniki, Jan Jelinek, zaprezentują  ambientowe, niskie tony w eksperymentalnym, ale minimalistycznym duchu; będzie to zestawienie elektronicznych tekstur i głębokich, pełnych detali, subtelnych instrumentalnych improwizacji.

W piątek zapraszamy na taneczną imprezę w rytmach indyjskiej bhangry. Na scenie klubu Pogłos zagości pięcioosobowa formacja RSVP Bhangra. która łączy tradycyjną ludową muzykę pendżabską z zachodnim, rockowym sznytem, tworząc wysokoenergetyczną, taneczną mieszankę. Wieczór zakończy Indian Man - DJ serwujący miejską bhangrę w zarówno nowatorskim, jak i tradycyjnym wydaniu, przydając jej garażowego i hip-hopowego brzmienia. Przygotujcie się na interaktywne wibracje i podróż do świata Big Bhangra Beats!

W sobotę w TR Warszawa wystąpi Tenniscoats - duet avant-popowy łączący folk i łagodną psychodelię oraz oniryczne indie, kultowa kapela japońskich hipsterów. Wieczór zakończy koncert znanego już polskiej publiczności charyzmatycznego lidera koreańskiej formacji UhUhBoo Project, Hyunjina Beka, który pojawi się ze swoim najnowszym zespołem Kimoki Saturn Ballads.  

Festiwal zakończy taneczno-wokalno-instrumentalny performance grupy Baliphonics, nawiązujący do muzyki współczesnej jak i tradycyjnej, towarzyszącej balijskim oraz lankijskim rytuałom tanecznym. A na finał: jedyny koncert w wykonaniu nie-Azjaty. Kink Gong, francuski eksperymentator, weteran field-recordingu, tworzący azjatycki trans nasączony elektroniką, zaprezentuje fragmenty materiału ze swojego obszernego archiwum nagrań terenowych. Będzie to punkt wyjścia do jego własnych, naładowanych emocjonalnie, cyfrowych eksperymentów i dźwiękowych kompozycji.

Podobnie jak w zeszłym roku, koncertom towarzyszyć będzie Akademia Radia Azja, w ramach której odbędą się  spotkania z artystami, warsztaty i prelekcje.

Więcej o artystach Radia Azja
 
Karnety i bilety

Od dziś można kupić karnet Radia Azja, który upoważnia do wejścia na wszystkie koncerty wydarzenia. Cena karnetu wynosi 170 zł. Bilety na poszczególne dni będą dostępne od 22 października w cenie 60 zł. Bilet na dany dzień upoważnia do wzięcia udziału w dwóch koncertach. Bilety jednodniowe będą dostępne na stronie radioazja.pl,  GoingEmpik Bilety oraz w salonach sieci Empik i TR Warszawa.

Kup karnet

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu