Aktualności festiwalowe

23 października 2017

Program 11. edycji festiwalu ogłoszony!

Zapiski z przyjaźni

O godz. 13:00 opublikowany został pełny program festiwalu. Bilety na wszystkie seanse już w sprzedaży on-line!

LISTA FILMÓW
KALENDARZ PROJEKCJI
Kalendarz w pdf

Buddyjska refleksyjność i japońska erotyka, hongkońska mistrzyni i awangardowe perły filmowych archiwów: Pięć Smaków po raz kolejny stawia na różnorodność i odkrywanie najciekawszych dokonań azjatyckich kinematografii.

Świat kina Azji rozwija się niezwykle dynamicznie - to właśnie na tym kontynencie powstaje obecnie najwięcej filmów. Produkcje z nawet najmniejszych regionów Azji coraz częściej docierają na międzynarodowe festiwale, niezależni filmowcy pokazują lokalną rzeczywistość i mierzą się z dotykającymi wszystkie społeczeństwa problemami, a tworzone z rozmachem blockbustery śmiało konkurują z hollywoodzkimi hitami. Pięć Smaków to okazja doświadczenia tego żywiołu na własnej skórze: po raz jedenasty zapraszamy na zderzenie z wytworami szalonej wyobraźni radykalnych twórców, na pełną skupienia kontemplację, na dyskusje o sztuce, polityce i wyzwaniach współczesnego świata. 

Jak co roku w programie znajdą się zarówno awangardowe, niezależne produkcje młodych twórców jak i wysokiej jakości kino gatunkowe; filmy, które podbiły serca azjatyckiej publiczności oraz odkrycia z filmowych archiwów. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z gośćmi i prelekcje, pozwalające odkryć szerszy kontekst pokazywanych filmów.


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal