Aktualności festiwalowe

19 września 2017

Niepokonany Bahubali powraca: maraton z indyjską superprodukcją na Pięciu Smakach

Bahubali: Finał, reż. S.S. Rajamouli

Spektakularna saga z Indii Południowych doczekała się drugiej części, która podobnie jak pierwsza szturmem zdobyła nie tylko lokalne rynki. "Bahubali: Finał" godnie rywalizuje z największymi hollywoodzkimi blockbusterami, gwarantując zapierające dech w piersiach efekty specjalne i prawdziwie mitologiczny narracyjny rozmach. 

Widzowie 11. Pięciu Smaków będą mieli okazję ponownie zanurzyć się w epicką historię królewskiego rodu. Zapraszamy na maraton obejmujący filmy "Bahubali: Początek" i "Bahubali: Finał". To będzie wyprawa pełna głębokich jak ocean wzruszeń, mrożących krew w żyłach przygód i trzymających w napięciu do ostatniej sekundy starć imponująco zbudowanych wojowników i zadziwiających sprawnością wojowniczek. 

Bahubali: początek / Baahubali: The Beginning, reż. S.S. Rajamouli, Indie 2015

Bahubali: Początek / Baahubali: The Beginning, reż. S.S. Rajamouli, Indie 2015 

Największy w historii sukces Tollywoodu – kina Indii Południowych. Znalezione w strumieniu niemowlę wyrasta na mocarnego mężczyznę, który niebawem wkracza na drogę przeznaczenia, prowadzącą go w stronę starożytnego królestwa, cierpiącego pod władzą tyrana. Wspinaczki po kilometrowych wodospadach, setki wojowników, słonie, rydwany, miotacze ognia, błyszczące złotem miasto i urzekająca historia miłosna - to tylko początek wrażeń, jakie zapewnia pierwsza część sagi.

Bahubali: Finał / Baahubali: The Conclusion, reż. S.S. Rajamouli, Indie 2017

Bahubali: finał / Baahubali: The Conclusion, reż. S.S. Rajamouli, Indie 2017

Główny bohater odkrywa swoje dziedzictwo i poznaje burzliwą przeszłość królestwa Mahishmati: dzieje rywalizacji skłóconych dziedziców tronu i złowieszczych intryg, które zakłóciły spokój kraju, ale też pełną zwrotów akcji historię miłości jego rodziców. Nie zabraknie popisowych walk na łuki i miecze, szumu jedwabnych sari na pałacowych korytarzach, a nawet podniebnej podróży żaglowcem w kształcie łabędzia.

 

Bahubali: Maraton

17 listopada, Kinoteka, godz. 19:00

bilety: 50 zł, wstęp wolny dla posiadaczy karnetów

Kup bilet na maraton w Warszawie
Kup karnet
 
Maraton Bahubali we Wrocławiu

Maraton Bahubali odbędzie się również w Kinie Nowe Horyzonty w dniu 17 listopada. Sprzedaż biletów rozpocznie się 2 października na stronie kina. 


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal