0
 

Aktualności festiwalowe

23 listopada 2016

"Dziecko apokalipsy" i "Tharlo" wygrywają 10. Pięć Smaków

Dziecko Apokalipsy, reż. Mario Cornejo

People's Jury 10. edycji Pięciu Smaków główną nagrodę, w wysokości 2500 Euro, przyznało "Dziecku apokalipsy" Mario Cornejo i Monster Jimenez. Wyróżnienie trafiło do "Zwyczajnej rodziny" Eduardo Roya Jr, również z Filipin. Jury NETPAC za najlepszy film festiwalu uznało "Tharlo" Pemy Tsedena.

Główna nagroda festiwalu, w wysokości 2500 Euro, ufundowana została przez Panią Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Magdalenę Srokę.

GŁÓWNA NAGRODA PEOPLE'S JURY: DZIECKO APOKALIPSY, REŻ. MARIO CORNEJO

"Za pełen ciepła portret tożsamości filipińskiej na tle globalnych, lokalnych i jednostkowych historii, za ukazanie z lekkością, humorem i w przepięknej formie wizualnej złożoności kolonialnych problemów w skali mikro, i za uniwersalizm przesłania i estetyki, przyznajemy główną nagrodę filmowi "Dziecko Apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo".

WYRÓŻNIENIE PEOPLE'S JURY: ZWYCZAJNA RODZINA, REŻ. EDUARDO ROY JR

"Za przejmującą fabułę, skuteczną kreację empatii poprzez przemyślane rozwiązania techniczne, i za elektryzujący portret pulsującej upałem i hałasem Manili, przyznajemy honorowe wyróżnienie filmowi "Zwyczajna rodzina" w reżyserii Eduardo Roya Jr".

Zwyczajna rodzina
Zwyczajna rodzina, reż. Eduardo Roy Jr

 

NAGRODA JURY NETPAC: Tharlo, reż. pema tseden

"Nagrodę NETPAC otrzymuje film "Tharlo" Pemy Tsendena, za unikalną estetykę i wyjątkowe zdjęcia, tworzące historię o wyobcowaniu i utracie złudzeń."

Tharlo
Tharlo, reż. Pema Tseden

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal