Aktualności

blog.piecsmakow.pl

23 listopada 2016

"Dziecko apokalipsy" i "Tharlo" wygrywają 10. Pięć Smaków

People's Jury 10. edycji Pięciu Smaków główną nagrodę, w wysokości 2500 Euro, przyznało "Dziecku apokalipsy" Mario Cornejo i Monster Jimenez. Wyróżnienie trafiło do "Zwyczajnej rodziny" Eduardo Roya Jr, również z Filipin. Jury NETPAC za najlepszy film festiwalu uznało "Tharlo" Pemy Tsedena.

23 listopada 2016

Ostatnie projekcje 10. Pięciu Smaków. Dzisiaj poznamy zwycięzców festiwalu

Już wieczorem, na gali zamknięcia, poznamy najlepsze filmy tegorocznych Pięciu Smaków. Zanim to się stanie, zapraszamy m. in. na północnokoreański przebój lat 80. i spotkanie z tajskim reżyserem.

22 listopada 2016

Od komedii po horrory - wtorek na Pięciu Smakach

W przedostatni dzień festiwalu, widzowie będą mogli zobaczyć szereg znakomitych filmów, spotkać się z twórcami dwóch z nich oraz wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie "Duchy Wspólnoty / Public Spirits".

21 listopada 2016

Poniedziałek na festiwalu: północnokoreański klasyk i błyskotliwy thriller z Indonezji

Po pełnym filmowych emocji weekendzie, Pięć Smaków nie zwalnia tempa.

20 listopada 2016

Niedziela na festiwalu: pokazy "Dziesięciu lat" i arcydzieła Siona Sono

W piąty dzień jubileuszowej edycji Pięciu Smaków, widzowie będą mogli zobaczyć dwa filmy Midiego Z - dokument i fabułę, porozmawiać o sytuacji Hong Kongu z reżyserem "Dziesięciu lat", a wieczorem zanurzyć się na cztery godziny w rzeczywistość, która zrodziła się w niezwykłym umyśle Siona Sono.

19 listopada 2016

Bogata w wydarzenia sobota na Pięciu Smakach

Czwarty dzień festiwalu to projekcje od rana do nocy i inspirujące spotkania ze znakomitymi gośćmi.

18 listopada 2016

Piątek na Pięciu Smakach: Dzień spotkań

Trzeci dzień festiwalu to seanse od wczesnego popołudnia. Na szeregu z nich pojawią się znakomici twórcy, który opowiedzą o swoich filmach i pracy nad nimi.

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal