0
 

Archiwum - 2. Festiwal "Kino w Pięciu Smakach"

Goście honorowi

Stephane Gauger - Urodził się w Sajgonie, ale wychowywał się w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ukończył teatrologię i literaturę francuską, porzucił jednak teatr dla filmu. Pracował jako operator filmowy, jednocześnie pisał scenariusze, reżyserował krótkie filmy i dokumenty. Sowa i wróbel to jego debiut fabularny. Film został nakręcony w Sajgonie w 3 tygodnie.

Chciałem rzucić widza w wir tego miasta, mówił reżyser.

James Maxtone – Graham - Przez wiele lat związany z Nowym Jorkiem oraz Los Angeles gdzie pracował jako niezależny operator filmowy zarówno w branży rozrywkowej przy produkcji filmów komercyjnych oraz dla telewizji jak i przy wielu filmach dokumentalnych. Pierwszy raz przyjechał do Wietnamu w 1990 r. aby kręcić film dokumentalny. Od tego czasu zrealizował tam wiele projektów, w tym film fabularny pt. Trzy sezony. W 2007 roku przeprowadził się wraz z całą rodziną do Hanoi w związku ze stypendium przyznanym przez Fundację Fulbright i rozpoczął pracę nad projektem fotograficznym dotyczącym współczesnej kultury młodzieżowej w Wietnamie.

Dang Tat Binh - Reżyser, producent filmowy, dyrektor wytwórni filmowej Hang Phim Truyen 1, jednej z najprężniejszych wytwórni filmowych w Wietnamie. Jest producentem filmów Życie w strachu oraz Opowieść Pao pokazywanych podczas festiwalu. Dan Tat Binh był naszym specjalnym gościem, reprezentującym wietnamski przemysł filmowy.

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu