0
 

Aktualności festiwalowe

03 grudnia 2018

Festiwal Radio Azja: piątkowy wieczór w klimacie Bollywood!

Indian Man

Taneczne, bhangrowe rytmy, energetyczne dźwięki, radosny, pendżabski pop, hip-hopowe rymy i elektronika - oto prawdziwa indyjska masala! Już w piątek zapraszamy do klubu Pogłos na niezapomniany, gorący, bollywoodzki wieczór z RSVP Bhangra i Indian Manem.

7 grudnia, godz. 20.00, 

Pogłos, ul. Burakowska 12

RSVP Bhangra (Indie/UK)

Pięcioosobowa formacja łączy tradycyjną ludową muzykę pendżabską z zachodnim, rockowym sznytem, tworząc wysokoenergetyczną, taneczną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Podrasowane brzmieniem klasycznego, rockowego instrumentarium dźwięki przywodzą na myśl taneczne sceny z Bollywoodzkich filmów i oczarowały już publiczność niejednego festiwalu muzycznego. Zbiorowe szaleństwo podczas ich koncertów na wydarzeniach takich jak Glastonbury, Boomtown czy Womad jest dowodem na to, że entuzjazm i żywiołowość zespołu są wysoce zaraźliwe.

Wszyscy muzycy RSVP Bhangra wywodzą się z jednej rodziny, zakorzenionej w autentycznej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie muzycznej tradycji. Nie powstrzymuje ich to jednak od eksperymentów czy innowacji.  Przygotujcie się na interaktywne wibracje i podróż do świata Big Bhangra Beats!

Muzyka 

 

Indian Man - DJ set (Indie/UK)

Indian Man jako DJ serwuje miejską bhangrę w zarówno nowatorskim, jak i tradycyjnym wydaniu, przydając jej garażowego i hip-hopowego brzmienia. Bhangra to rodzaj muzyki i tańca pochodzący z Pendżabu, pierwotnie  wykonywany przez rolników podczas Waisakhi, pendżabskiego święta wiosny. Współcześnie tą nazwą określa się też odmianę muzyki pop, będącą połączeniem różnych elementów zachodniego rocka i tradycyjnej muzyki pendżabskiej. Indian Man występował na międzynarodowych festiwalach takich jak Glastonbury, Goulash Disko, Shambala, Latitude, Boomtown, Nozstock, Port Eliot i Womad, sprawiając, że bhangrę tańczyły tłumy.

 

Muzyka

 

Bilety i program koncertów

Akademia radia azja

 

Festiwal Radio Azja

www.radioazja.pl

Partnerzy: TR Warszawa, Pogłos.
Patroni medialni: Dwójka Polskie Radio, cojestgrane24, Going., empik.bilety, Glissando, nowamuzyka.pl, Progrefonik, NN6T, POKA POKA, AMS, Fiszki Polityki.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu