Azjatycki Nowy Rok Małpy 2016

Zapraszamy na przywitanie Nowego Roku Małpy 2016. W pierwszy weekend lutego w Kinie Muranów i Klubie Hybrydy będzie bardzo japońsko!

Dalekowschodni Nowy Rok jest świętem ruchomym, obchodzonym według kalendarza lunarnego. W 2016 początek nowego roku księżycowego wypada w poniedziałek, 8 lutego, a Rok Owcy zmienia się na Rok Małpy. Tym razem Nowy Rok przywitamy specjalnym filmowo-muzycznym programem przygotowanym w ramach cyklu Radio Azja.

6 lutego, sobota, Kino Muranów

  • 20:30 – Kot do wynajęcia / Rent-a-Cat, reż. Naoko Ogigami, Japonia 2012, 110'
  • 22:30 – Noworoczna lampka wina - zaprasza Vinarte
  • 23:00 – 0,5 mm, reż. Momoko Ando, Japonia 2014, 196'
    (Nagroda People's Jury na 9. Pięciu Smakach)


7 lutego, niedziela, Klub Hybrydy


Bilet na całość - 55 zł
 

6 lutego: filmy w Muranowie

20:30 – Kot do wynajęcia

Więcej informacji i bilety

Koty są, jak wiadomo, lekiem na całe zło. Sayoko zakłada wypożyczalnię, oferującą puchatą kulkę żywego szczęścia ludziom, którym coś leży na sercu. Czy jednak jej samej nie doskwiera samotność?
Ciepły film Naoko Ogigami został wybrany do noworocznego programu przez widzów Pięciu Smaków w specjalnym, pofestiwalowym głosowaniu online.

Kot do wynajęcia

23:00 – 0,5 mm

Więcej informacji i bilety

Sawa to energiczna młoda kobieta opiekująca się starszymi osobami. Jej metody są niekonwencjonalne, ale to poza pielęgniarskim regulaminem można znaleźć klucz do drugiego człowieka. Zwłaszcza, gdy obie strony są niezwykle uparte. Pełna humoru i melancholii opowieść o przełamywaniu pokoleniowych i międzyludzkich barier.

W programie 9. Pięciu Smaków film Momoko Ando był prezentowany w konkursowej sekcji Nowe Kino Azji. Festiwalowe People’s Jury wyróżniło go główną nagrodą "za lekkość opowiadania o zderzeniu pokoleń i samotności, błyskotliwe poczucie humoru, charyzmatyczną bohaterkę – świętną kreację aktorską Sakury Ando!".

Filmy w języku japońskim, z polskimi i angielskimi napisami.

0,5 mm

7 lutego: koncert w Hybrydach

19:00 – SkaDyktator i Jego Kosmiczne Combo

Przed gośćmi z Japonii wystąpi SkaDyktator i Jego Kosmiczne Combo ze specjalnym repertuarem zainspirowanym muzyką Dalekiego Wschodu. SkaDyktator gra ska, jazz, rocksteady, reggae, zaskakując żywiołową improwizacją i spontanicznością koncertu.


20:00 – Maltese Rock (JP)

Więcej informacji i bilety

Wbrew swojej nazwie – zespół nie gra rocka ani nie pochodzi z Malty. Maltese Rock to grupa z Okinawy, najbardziej wysuniętej na południe japońskiej wyspy. Kapela powstała w 1997 roku z inicjatywy Morito, kompozytora i autora tekstów. Twórczość Maltese Rock łączy punk-rock, blues i folk z tradycyjną muzyką z Okinawy (Okinawa minyo).

Muzycy zespołu są silnie zaangażowani w działania lokalne na Okinawie, mieli swój wkład m.in. w rewitalizację zabytkowego targu Sakaemachi w mieście Naha, pełniącego rolę alternatywnego centrum kultury.

W grudniu 2015 roku ukazała się ich najnowsza płyta, zatytułowana "Downtown Parade".

Maltese Rock

Lokalizacje
  • Kino Muranów, Andersa 5
  • Klub Hybrydy, Złota 7/9

Bilety
  • film: 18 zł – bilet na pojedynczy seans w Muranowie – dostępne online oraz w kasie kina
  • koncert: 30 zł – w przedsprzedaży, wyłącznie online, 35 zł - w dniu koncertu, w Hybrydach
  • całość: 55 zł – pakiet na filmy i koncert – dostępny tylko online

 

Na noworoczną lampkę wina w Kinie Muranów zaprasza Vinarte

VinarteProjekt Radio Azja współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal