0
 

Przedsmaki cały rok!

Zabawmy się w piekle, reż. Sion Sono

W 2015 roku już od stycznia zapraszamy do Kina Muranów na Przedsmaki – całoroczny cykl seansów na zaostrzenie apetytu na kino azjatyckie.

Wydarzenia z cyklu Przedsmaki odbywają się od dwóch lat, nawiązując do programu Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, który co roku ma miejsce w Warszawie jesienią.
Pięć Smaków to jedyny w Polsce festiwal w całości dedykowany kinu azjatyckiemu, prezentujący najsmakowitsze propozycje filmowe z Azji Południowo-Wschodniej, Wschodniej i Południowej.

W roku 2015 zapraszamy do Kina Muranów na pięć Przedsmaków, zaplanowanych w formule pokazów filmowych i wydarzeń towarzyszących:

  • 29 i 30 stycznia: filmy nagrodzone na 8. edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków ("Drzwi", reż. Chienn Hsiang; "Ciebie chcę", reż. Hitoshi One; "Zabawmy się w piekle", reż. Sion Sono).
  • 21 lutego: Tết – Wietnamski Nowy Rok – pokaz filmów "Zapach zielonej papai" i "Dryfując" oraz przywitanie dalekowschodniego Nowego Roku (Rok Owcy).
  • 16 i 24 kwietnia  ekstremalne kino z japońskiego studia Sushi Typhoon: "Alien vs Ninja", "Yakuza Weapon" oraz "Cold Fish".
  • 2 października – powrót do szkoły z filmami Yuki Tanady ("Jakby nie było jutra") i Tetsuyi Nakashimy ("Kanako w krainie czarów").
  • 31 października  Halloween: Azjatycka Noc Grozy ("Złożone w ich ciele", "Narysuję wam śmierć", "Mój sąsiad zombie").

Exit

Pokazy z cyklu Przedsmaki odbywają się w Kinie Muranów (ul. Andersa 5).


Projekt Przedsmaki współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu