Aktualności

blog.piecsmakow.pl

21 września 2017

"Nadejdzie nasz czas" Ann Hui otworzy 11. edycję festiwalu

Tegoroczna retrospektywa reżyserska Pięciu Smaków poświęcona jest niezwykłej postaci azjatyckiego kina, Ann Hui, której filmy od blisko pięćdziesięciu lat portretują przemiany w hongkońskim społeczeństwie. Jej najnowsze dzieło, historyczna produkcja "Nadejdzie nasz czas", rozpocznie festiwal 15 listopada.

19 września 2017

Niepokonany Bahubali powraca: maraton z indyjską superprodukcją na Pięciu Smakach

Spektakularna saga z Indii Południowych doczekała się drugiej części, która podobnie jak pierwsza szturmem zdobyła nie tylko lokalne rynki. "Bahubali: Finał" godnie rywalizuje z największymi hollywoodzkimi blockbusterami, gwarantując zapierające dech w piersiach efekty specjalne i prawdziwie mitologiczny narracyjny rozmach. 

14 września 2017

Kande oraz Mouth & Hand Studio - oto kolejni wykonawcy festiwalu Radio Azja

Od 17 do 21 grudnia usłyszeć będzie można pięciu zjawiskowych artystów z Azji. W ciągu pięciu dni, w ramach festiwalu muzycznego Radio Azja, na scenach TR Warszawa, Teatru Syrena oraz klubu Mózg Powszechny, odbędą się koncerty, warsztaty i jam-session.

07 września 2017

Wielkie powroty: nowe filmy Naoko Ogigami, Siona Sono i Chung Mong-honga

Na przestrzeni jedenastoletniej już historii Pięciu Smaków pojawiło się wielu autorów, których nowe filmy regularnie pojawiają się w festiwalowym programie. Także w czasie 11. edycji nie mogło zabraknąć nowych produkcji reżyserów i reżyserek, darzonych przez widzów festiwalu szczególnym uznaniem. Poniżej ujawniamy tytuły trzech z nich.

31 sierpnia 2017

Focus: Bhutan. Niezwykłe filmy z himalajskiego królestwa na Pięciu Smakach

Bhutan to kraj o niedługiej tradycji filmowej, jednak odważnie poszukujący swojego głosu i możliwości łączenia tradycji z nowymi środkami wyrazu. Ujawniamy pierwsze szczegóły sekcji, która polskim widzom pozwoli odkryć tę niemal nieznaną kinematografię.

17 sierpnia 2017

Odkryj eksperymentalne japońskie kino erotyczne. Ujawniamy tytuły sekcji Roman Porno

Eksperymentalne japońskie kino erotyczne, którego złoty okres przypadł na lata 70. i 80., doczekało się reaktywacji. W jego nowej odsłonie za kamerą stanęli najbardziej awangardowi współcześni twórcy. 

01 sierpnia 2017

Ruszyła sprzedaż festiwalowych karnetów

Zaplanuj swój czas na listopad i grudzień. W ofercie trzy rodzaje karnetów: Karnet Pięć Smaków, Karnet Radio Azja i Karnet Master

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal