Aktualności

blog.piecsmakow.pl

05 marca 2018

Specjalny seans filmu "Marlina: zbrodnia w czterech aktach" z pokazem zdjęć

We wtorek, 13 marca zapraszamy do Kina Muranów na specjalny, przedpremierowy pokaz "Marliny", poprzedzony spotkaniem z artystami Alicją Łukasiak i Grzegorzem Drozdem. Zaprezentują oni zdjęcia i materiały wideo zrealizowane podczas pobytu na wyspie Sumba, na której rozgrywa się akcja filmu.

27 lutego 2018

"Marlina: zbrodnia w czterech aktach" od 16 marca w kinach

Obsypany nagrodami przewrotny kobiecy western w autorskiej wizji utalentowanej indonezyjskiej reżyserki, "Marlina: zbrodnia w czterech aktach", już 16 marca pojawi się w repertuarach polskich kin studyjnych. 

11 stycznia 2018

"Miód dla dakini" w lutym w polskich kinach

Przebój 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków już 16 lutego pojawi się na ekranach kin studyjnych w całej Polsce. 

10 stycznia 2018

Lunarny Nowy Rok z kinem Azji

Rok Ognistego Koguta powoli dobiega końca. 16 lutego zgodnie z lunarnym kalendarzem rozpoczyna się rok Ziemnego Psa. W przeddzień tego święta Pięć Smaków zgodnie z tradycją zaprasza na wyjątkowy filmowy wieczór.

21 grudnia 2017

Shapla Salique: od pieśni Baulów po jazz

Przed nami ostatni dzień Festiwalu Radio Azja. Pożegnamy się koncertem charyzmatycznej artystki o niepospolitym głosie i niepowtarzalnym stylu. W swojej twórczości sięga po tradycyjną muzykę bengalską, którą  w sposób niezwykle wysmakowany łączy z jazzem i soulowymi wibracjami.

20 grudnia 2017

Środa z koreańską operą pansori we współczesnym wydaniu

Czwarty dzień festiwalu Radio Azja poświęcamy Korei. Dziś wystąpi Mouth & Hand Studio - pięcioosobowy zespół z Seulu, na czele którego stoi Lee Sueng-hee, znana z projektu Be-Being (koncert w ramach Radio Azja 2014), wokalistka pansori.

19 grudnia 2017

Warsztaty improwizacji wokalnej, wystawa oraz energetyczne Kande

Dzisiejszy dzień zaczynamy od nietypowych warsztatów wokalnych i improwizacyjnych z duetem Senyawa. W ciągu dnia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie w U-jazdowskim, a na koniec wystąpi Kande z Indonezji. 

18 grudnia 2017

Nieokiełznany i emocjonalny duet Senyawa oraz warsztaty koreańskiej opery pansori

Poniedziałek zaczynamy od warsztatów pansori - tradycyjnej opery koreańskiej jednego wokalisty. Wieczorem w Teatrze Syrena wystąpi zjawiskowy duet Senyawa. 

17 grudnia 2017

Dziś rozpoczyna się Festiwal Radio Azja!

Przed nami pięć dni koncertów, warsztatów, wykładów i spotkań muzycznych. Festiwal Radio Azja zabierze was w muzyczną podróż w nieznane. 

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

29 kwietnia 2014

Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity

Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.

13 kwietnia 2014

12 nagród dla "Wielkiego mistrza" na 33. HKFA

"Wielki mistrz" (The Grandmaster) został nagrodzony jako najlepszy film, Wong Kar-wai – jako najlepszy reżyser.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal