Aktualności

blog.piecsmakow.pl

20 grudnia 2017

Środa z koreańską operą pansori we współczesnym wydaniu

Czwarty dzień festiwalu Radio Azja poświęcamy Korei. Dziś wystąpi Mouth & Hand Studio - pięcioosobowy zespół z Seulu, na czele którego stoi Lee Sueng-hee, znana z projektu Be-Being (koncert w ramach Radio Azja 2014), wokalistka pansori.

19 grudnia 2017

Warsztaty improwizacji wokalnej, wystawa oraz energetyczne Kande

Dzisiejszy dzień zaczynamy od nietypowych warsztatów wokalnych i improwizacyjnych z duetem Senyawa. W ciągu dnia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie w U-jazdowskim, a na koniec wystąpi Kande z Indonezji. 

18 grudnia 2017

Nieokiełznany i emocjonalny duet Senyawa oraz warsztaty koreańskiej opery pansori

Poniedziałek zaczynamy od warsztatów pansori - tradycyjnej opery koreańskiej jednego wokalisty. Wieczorem w Teatrze Syrena wystąpi zjawiskowy duet Senyawa. 

17 grudnia 2017

Dziś rozpoczyna się Festiwal Radio Azja!

Przed nami pięć dni koncertów, warsztatów, wykładów i spotkań muzycznych. Festiwal Radio Azja zabierze was w muzyczną podróż w nieznane. 

15 grudnia 2017

Podsumowanie 11. edycji festiwalu

Dziękujemy festiwalowym widzom za niesłabnące zainteresowanie kinem azjatyckim, ciekawe dyskusje, inspirujące pytania i tłumy na kinowych salach! 

08 grudnia 2017

Akademia Radia Azja 17-19 grudnia

Warsztaty muzyczne oraz audiowizualne wykłady nawiązujące do koncertów festiwalu Radio Azja. Solidny zastrzyk teorii i praktyki podany w przystępnej i angażującej formie. Miejscem spotkań jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium w Warszawie.

27 listopada 2017

Koreańska opera, pieśni Baulów i muzycy zombie - zapraszamy na festiwal Radio Azja

Już od 17 do 21 grudnia zaprezentujemy intrygujących twórców, niszowe brzmienia, lokalne inspiracje, gatunkowe fuzje, muzyczne eksperymenty, awangardowe kompozycje i tradycyjne formy w autorskim wydaniu.  

22 listopada 2017

Znamy zwycięzców 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków

Grand Prix 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków werdyktem People's Jury trafiło do twórców filmu "Czysty interes" (Free and Easy, Hongkong 2017) w reżyserii Geng Juna.

22 listopada 2017

Finałowa środa Pięciu Smaków: dokumenty, tajemnice i rytuały

W środowym programie znajdą się z jednej strony filmy zrealizowane w konwencji dokumentalnej, z drugiej - niezwykłe autorskie kreacje, prowadzące widzów w świat rytuałów, tajemnic i niewytłumaczalnych zjawisk.

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

29 kwietnia 2014

Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity

Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.

13 kwietnia 2014

12 nagród dla "Wielkiego mistrza" na 33. HKFA

"Wielki mistrz" (The Grandmaster) został nagrodzony jako najlepszy film, Wong Kar-wai – jako najlepszy reżyser.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal