Warsztaty improwizacji wokalnej, wystawa oraz energetyczne Kande
Dzisiejszy dzień zaczynamy od nietypowych warsztatów wokalnych i improwizacyjnych z duetem Senyawa. W ciągu dnia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie w U-jazdowskim, a na koniec wystąpi Kande z Indonezji.
Nieokiełznany i emocjonalny duet Senyawa oraz warsztaty koreańskiej opery pansori
Poniedziałek zaczynamy od warsztatów pansori - tradycyjnej opery koreańskiej jednego wokalisty. Wieczorem w Teatrze Syrena wystąpi zjawiskowy duet Senyawa.
Dziś rozpoczyna się Festiwal Radio Azja!
Przed nami pięć dni koncertów, warsztatów, wykładów i spotkań muzycznych. Festiwal Radio Azja zabierze was w muzyczną podróż w nieznane.
Podsumowanie 11. edycji festiwalu
Dziękujemy festiwalowym widzom za niesłabnące zainteresowanie kinem azjatyckim, ciekawe dyskusje, inspirujące pytania i tłumy na kinowych salach!
Akademia Radia Azja 17-19 grudnia
Warsztaty muzyczne oraz audiowizualne wykłady nawiązujące do koncertów festiwalu Radio Azja. Solidny zastrzyk teorii i praktyki podany w przystępnej i angażującej formie. Miejscem spotkań jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium w Warszawie.
Koreańska opera, pieśni Baulów i muzycy zombie - zapraszamy na festiwal Radio Azja
Już od 17 do 21 grudnia zaprezentujemy intrygujących twórców, niszowe brzmienia, lokalne inspiracje, gatunkowe fuzje, muzyczne eksperymenty, awangardowe kompozycje i tradycyjne formy w autorskim wydaniu.
Znamy zwycięzców 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków
Grand Prix 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków werdyktem People's Jury trafiło do twórców filmu "Czysty interes" (Free and Easy, Hongkong 2017) w reżyserii Geng Juna.
Finałowa środa Pięciu Smaków: dokumenty, tajemnice i rytuały
W środowym programie znajdą się z jednej strony filmy zrealizowane w konwencji dokumentalnej, z drugiej - niezwykłe autorskie kreacje, prowadzące widzów w świat rytuałów, tajemnic i niewytłumaczalnych zjawisk.
Podróże w nieznane: wtorek z kinem drogi na Pięciu Smakach
Szósty dzień festiwalu to między innymi wyprawa do Indii, przejażdżki ulicami Bangkoku i droga przez indonezyjskie pustkowia, a także wykład poświęcony krajobrazom w chińskiej sztuce.
IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy
Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.
65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream
Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.
Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"
Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach" – filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.
16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus
Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.
10 azjatyckich filmów, które nie powstały
Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.
Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin
Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).
Udine 16. Far East Film Festival: Japonia
Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.
Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity
Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.
12 nagród dla "Wielkiego mistrza" na 33. HKFA
"Wielki mistrz" (The Grandmaster) został nagrodzony jako najlepszy film, Wong Kar-wai – jako najlepszy reżyser.