Aktualności

blog.piecsmakow.pl

08 grudnia 2017

Akademia Radia Azja 17-19 grudnia

Warsztaty muzyczne oraz audiowizualne wykłady nawiązujące do koncertów festiwalu Radio Azja. Solidny zastrzyk teorii i praktyki podany w przystępnej i angażującej formie. Miejscem spotkań jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium w Warszawie.

27 listopada 2017

Koreańska opera, pieśni Baulów i muzycy zombie - zapraszamy na festiwal Radio Azja

Już od 17 do 21 grudnia zaprezentujemy intrygujących twórców, niszowe brzmienia, lokalne inspiracje, gatunkowe fuzje, muzyczne eksperymenty, awangardowe kompozycje i tradycyjne formy w autorskim wydaniu.  

22 listopada 2017

Znamy zwycięzców 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków

Grand Prix 11. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków werdyktem People's Jury trafiło do twórców filmu "Czysty interes" (Free and Easy, Hongkong 2017) w reżyserii Geng Juna.

22 listopada 2017

Finałowa środa Pięciu Smaków: dokumenty, tajemnice i rytuały

W środowym programie znajdą się z jednej strony filmy zrealizowane w konwencji dokumentalnej, z drugiej - niezwykłe autorskie kreacje, prowadzące widzów w świat rytuałów, tajemnic i niewytłumaczalnych zjawisk.

21 listopada 2017

Podróże w nieznane: wtorek z kinem drogi na Pięciu Smakach

Szósty dzień festiwalu to między innymi wyprawa do Indii, przejażdżki ulicami Bangkoku i droga przez indonezyjskie pustkowia, a także wykład poświęcony krajobrazom w chińskiej sztuce.

20 listopada 2017

Czarny humor, dynamiczna akcja i nasycone kolorami kadry: mocny poniedziałek na Pięciu Smakach

Po intensywnym weekendzie czas na klimatyczny zestaw poniedziałkowych seansów, uzupełniony sporą dawką wiedzy o historii i współczesności Azji.

19 listopada 2017

Spalona słońcem Indonezja, neonowy Bangkok i hongkońskie blokowiska, czyli niedziela na Pięciu Smakach

Na koniec festiwalowego weekendu zapraszamy na wyjątkowo liczne spotkania z gośćmi z Azji oraz wykład poświęcony jedemu z najbardziej oryginalnych i zaskakujących mistrzów japońskiego kina, Seijunowi Suzuki.

18 listopada 2017

Korponoc, hongkońska debata i liczne spotkania z gośćmi czwartego dnia festiwalu

Pięciosmakowa sobota rozpocznie się wyjątkowym pokazem "Tajemnicy" Ann Hui, która na taśmie 35mm przyjechała prosto z głębi hongkońskiego archiwum.

17 listopada 2017

Intensywny piątek na Pięciu Smakach: rozmach tollywoodu i japońska erotyka

Piątkowy wieczór to na festiwalu szansa na spotkanie z obfitującym w mocne wrażenia kinem gatunkowym, ale do kinowych sal zapraszamy już od południa.

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

29 kwietnia 2014

Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity

Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.

13 kwietnia 2014

12 nagród dla "Wielkiego mistrza" na 33. HKFA

"Wielki mistrz" (The Grandmaster) został nagrodzony jako najlepszy film, Wong Kar-wai – jako najlepszy reżyser.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal