0
 

Wesprzyj nas

Jesteśmy fundacją non-profit. Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na cele statutowe.

Wybierz kwotę:

czytaj więcej

Aktualności

blog.piecsmakow.pl

16 stycznia 2019

"Samui Song" w kinach od 25 stycznia

Perełka wyreżyserowana przez jednego z najbardziej znanych i cenionych twórców tajskiego kina, Pen-eka Ratanaruanga, autora m.in. "Ostatniego życia we wszechświcie" czy "Nimfy".

18 listopada 2018

Niedziela: liczne spotkania, polityczne komentarze i podróże w głąb siebie

Na koniec festiwalowego weekendu zapraszamy na liczne spotkania z gośćmi z Azji oraz wykład poświęcony ruchom demokratycznym lat 80. w Korei Południowej. Wczesne popołudnie festiwalowej niedzieli to seanse kina tajwańskiego. 

16 listopada 2018

Intensywna sobota: noc animacji, filmy konkursowe i brawurowe kino gatunkowe

Pięciosmakowa sobota rozpocznie się przedpołudniowym pokazem "Dziesięć lat: Tajlandia”: filmem nowelowym, który obejmuje cztery wizje najbliższej przyszłości autorstwa czołowych reżyserów tajlandzkich. Równolegle, spektakl dla rodzin "Japońska bajka", który został przygotowany przez Scenę Elffów.

16 listopada 2018

Marzenia i koszmary: piątek na Pięciu Smakach

Miedzy Hong Sang-soo a serialem "Folklor" - piątek na festiwalu rozpocznie się od realizmu magicznego i romantycznych wizji, jednak wieczorem atmosfera stanie się niepokojąca wraz z opowieściami grozy z Azji Południowo-Wschodniej i hongkońskim thrillerem.

15 listopada 2018

Drugi dzień festiwalu: historie zagubione w czasie

Drugi dzień festiwalu obfituje w okazje do zapoznania się ze współczesnym kinem Hongkongu, Filipin, Kambodży, tajlandzkimi dystopijnymi wizjami przyszłości oraz samurajskim dziełem Shinyi Tsukamoto.

14 listopada 2018

Dziś rozpoczyna się 12. AFF Pięć Smaków

W warszawskim kinie Muranów odbędzie się uroczysty pokaz filmu "Młodość", reż. Feng Xiaogang, który oficjalnie otworzy dwunastą edycję Pięciu Smaków. Tegoroczny program to 37 filmów, w tym 5 europejskich premier, dopełnionych spotkaniami z festiwalowymi gośćmi i szeregiem wydarzeń towarzyszących. Wśród gości festiwalu znajdą się gwiazdy niezależnego kina oraz artyści, którzy odnoszą sukcesy na najważniejszych światowych imprezach.

12 listopada 2018

Japońskie opowieści: księgarnia "Tajfuny" i "Scena Elffów"

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia towarzyszące festiwalowi, oba blisko związane z japońską literaturą i folklorem. To okazja do poszerzenia wiedzy zarówno o kontekstach społeczno-kulturowych przedstawionych w festiwalowych filmach, jak i odkrycia zupełnie nowych terytoriów kultury japońskiej i innych narracji w niej obecnych. Opowieści te nie pozwolą oderwać wzroku ani od sceny, ani od kartek książki.

10 listopada 2018

"Miód dla dakini" od dziś na vod.pl

Dla widzów, którzy nie mogą dotrzeć do kin w Warszawie lub Wrocławiu, Pięć Smaków przygotowało specjalny program dostępny online. W dniach od 10 do 30 listopada na platformie vod.pl będzie można obejrzeć wybrane tytuły z programów poprzednich edycji festiwalu, jak i tegorocznej selekcji.

07 listopada 2018

Powroty mistrzów

Do rozpoczęcia 12. Pięciu Smaków pozostało 7 dni! To dobra okazja, by spojrzeć z perspektywy czasu na dwunastoletnią historię festiwalu i tegoroczny program - dostrzec w nim nowe projekty reżyserów i reżyserek, cieszących się uznaniem pięciosmakowej publiczności, która wita ich nowe filmy niczym spotkanych po dłuższej przerwie dobrych znajomych.

05 listopada 2018

Akademia azjatycka

Dawne teatry Wietnamu, lata 80. w Korei Południowej i chińsko-hongkońskie koprodukcje. Zapraszamy na cykl wykładów pogłębiający tematykę festiwalowych filmów, będzie to okazja do poznania społeczno-kulturowych kontekstów, estetycznych tradycji, relacji między kinem a codziennym życiem i bieżącymi wydarzeniami w Azji.

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

29 kwietnia 2014

Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity

Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu