Aktualności

blog.piecsmakow.pl

17 listopada 2017

Intensywny piątek na Pięciu Smakach: rozmach tollywoodu i japońska erotyka

Piątkowy wieczór to na festiwalu szansa na spotkanie z obfitującym w mocne wrażenia kinem gatunkowym, ale do kinowych sal zapraszamy już od południa.

16 listopada 2017

Drugi dzień festiwalu: spotkania z gośćmi z Hongkongu i Chin

Drugi dzień festiwalu obfituje w okazje do zapoznania się z historią kinematografii Hongkongu oraz działalności artystów w Chinach. 

15 listopada 2017

Rozpoczyna się 11. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków!

Już dziś, 15 listopada, uroczystym pokazem filmu "Nadejdzie nasz czas" bohaterki tegorocznej reżyserskiej retrospektywy, Ann Hui, rozpocznie się w warszawskim Kinie Muranów jedenasta edycja Pięciu Smaków.

13 listopada 2017

Hongkońskie filmy w programie 11. Pięciu Smaków

Nowa fala, niedoścignione kino akcji i sztuk walki oraz błyskawiczny skok na rynek międzynarodowy, głęboki kryzys, wejście na rynek chiński oraz poszukiwanie nowej tożsamości.

10 listopada 2017

Pięć Smaków na vod.pl: wybrane filmy z programu festiwalu dostępne online

Dla widzów, którzy nie mogą dotrzeć do kin w Warszawie lub Wrocławiu Pięć Smaków przygotowało specjalny program dostępny online.

09 listopada 2017

Akademia Azjatycka: cykl wykładów towarzyszących festiwalowi

Akademia Azjatycka to cykl wykładów pogłębiających tematykę festiwalowych filmów: okazja do poznania społeczno-kulturowych kontekstów, estetycznych tradycji, relacji między kinem a codziennym życiem i bieżącymi wydarzeniami w Azji.

07 listopada 2017

Debata: Hongkong – między kinem autorskim a głównym nurtem

W festiwalową sobotę, 18 listopada, Pięć Smaków zaprasza do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na debatę poświęconą obecnej kondycji oraz przyszłości hongkońskiego.

06 listopada 2017

Klasyka gatunku: odrestaurowane filmy na Pięciu Smakach

Rozwój technologii przyniósł kinu nie tylko oszałamiające efekty specjalne. Dzięki możliwościom skanowana negatywów filmowych liczących kilkadziesiąt lat oraz cyfrowej rekonstrukcji obrazu i dźwieku, co roku do obiegu wraca wiele przełomowych dla historii kina dzieł. 

03 listopada 2017

Konkurs Nowe Kino Azji: niezależne głosy azjatyckich twórców

Jak co roku szczególne miejsce w programie Pięciu Smaków zajmie sekcja konkursowa Nowe Kino Azji. Obejmuje ona selekcję filmów, które w szczególny sposób zapisały się w panoramie najnowszych azjatyckich produkcji. 

14 marca 2015

IFF Rotterdam i Berlinale #2: Film człowieka pracy

Choć tegoroczne festiwale w Rotterdamie i Berlinie przyniosły więcej rozczarowań niż spektakularnych odkryć, prezentowane na nich azjatyckie produkcje wchodziły ze sobą w ciekawy dialog.

15 lutego 2015

65. Berlinale #1: Azjatycki mainstream

Różnorodność i rozmiar programu Berlinale pozwala festiwalowi na włączenie dużych produkcji, nastawionych na mainstreamowy sukces.

27 listopada 2014

Chen Shiang-chyi nagrodzona na 51. Golden Horse za rolę w "Drzwiach"

Tytuł najlepszej aktorki w roli pierwszoplanowej i prstiżową nagrodę na 51. edycji Taipei Golden Horse Film Festival otrzymała Chen Shiang-chyi za rolę w "Drzwiach"  filmie Chienna Hsianga prezentowanym podczas 8. Pięciu Smaków.

24 lipca 2014

16. Taipei Film Festival: fabuły, dokumenty i polski Focus

Taipei Film Festival to święto tajwańskiego kina. Festiwal w różnych sekcjach prezentuje także filmy spoza Tajwanu, wśród których w tym roku znalazło się ponad 30 polskich tytułów.

12 maja 2014

10 azjatyckich filmów, które nie powstały

Nieukończone filmy Edwarda Yanga, Wong Kar-waia, Yasujiro Ozu i innych mistrzów azjatyckiego kina.

04 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Mocna reprezentacja Filipin

Tegoroczne nagrody, przyznawane w Udine przez publiczność, trafiły do japońskiej wojennej superprodukcji The Eternal Zero (reż. Takashi Yamazaki), prawniczego koreańskiego dramatu The Attorney (reż. Yang Woo-seok) oraz kameralnego filipińskiego Barber's Tales (reż. Jun Robles Lana).

01 maja 2014

Udine 16. Far East Film Festival: Japonia

Czasy świetności kina samurajskiego i filmów o potworach należą już być może do przeszłości, a wrzawa wokół J-horrorów nieco przycichła, jednak w obrębie japońskiej kinematografii nadal powstają formy, których nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

29 kwietnia 2014

Udine 16. Far East Film Festival: The Raid 2 i walczące lolity

Festiwal w Udine to święto kina popularnego. W niewielkim włoskim mieście już po raz 16. obejrzeć można najbardziej kasowe hity dalekowschodnich ekranów – filmy gangsterskie, komedie, horrory, melodramaty i wszelakie wariacje na temat tych i innych gatunków.

13 kwietnia 2014

12 nagród dla "Wielkiego mistrza" na 33. HKFA

"Wielki mistrz" (The Grandmaster) został nagrodzony jako najlepszy film, Wong Kar-wai – jako najlepszy reżyser.

Wydarzenia

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal