0
 

Festiwal

Wolontariat na Far East Film Festival w Udine

Zgłoś się i zostań wolontariuszem na Azjatyckim Festiwalu Filmowym Far East w uroczym włoskim miasteczku Udine. 
Zdobądź wiedzę na temat pracy przy festiwalu i poznaj wielu fantastycznych ludzi, których pasją jest kino. 

Far East Film Festival to jedna z największych imprez poświecona azjatyckiemu kinu popularnemu w tej cześci Europy. Ma na celu promowanie kina Azji oraz szerzenie wiedzy i kultury Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Odbywa się od roku 1999 w miasteczku Udine, na północy Włoch, w drugiej połowie kwietnia.

Wolontariat skierowany jest do osób, które wcześniej były już  wolontariuszami Festiwalu Pięć Smaków lub brały udział w People's Jury. Niezbędną umiejętnością kandydata jest swobodne posługiwania sie językiem angielskim w mowie i w piśmie. Znajomość włoskiego oraz wybranego języka azjatyckiego będzie dodatkowym atutem. 

Do wolonatriusza będą należeć zadania wyznaczone przez organizatorów Far East Film Festival, wolontariusz stanie się częścią jednej z wybranych grup odpowiedzialnych za następujące obszary festiwalu:

  • Pomoc kierownictwu festiwalu

Wolontariusz będzie pomagał w kontaktowaniu się z kierownikiem festiwalu, sekretarzem organizacyjnym i koordynatorem gości VIP oraz organizatorem Campus.

  • Pomoc przy projektach branżowych

Wolontariusz będzie pomagał koordynatorom ds. branży, kierownikowi projektu i koordynatorom spotkań.

  • Pomoc w biurze prasowym

Wymagana jest wyjątkowo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie. Zadania będą w dużej części polegały na pisaniu e-maili, listów, nawiązywaniu relacji z partnerami festiwalu, aktualizowaniu bazy danych i strony internetowej festiwalu.

Wolontariat odbywa się w ramach projektu Erasmus Plus 'Festiwal jako forma edukacji' realizowanego przez Pięć Smaków w partnerstwie z Udine Far East Film Festival, Helsinki Cine Aasia oraz Camera Japan.

Więcej o festiwalu Far East Festival 

 

Termin wolontariatu: od 11 marca do 12 maja - 63 dni

Warunki:

Zakwaterowanie:  jednoosobowy pokój studencki;
Wyżywienie: 1300 €, 20 € dziennie przez 65 dni;
Inne wydatki: 1800 €;
Przelot;
Ubezpieczenie.

Zainteresowani proszeni są o wysłanie listu motywacyjnego oraz CV w języku angielskim na adres: info@piecsmakow.pl do dnia 17 lutego 2019 r. 

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 28 lutego 2019 roku, o wyniku rekrutacji kandydat zostanie poinformowany mailowo. 

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu