0
 

Media

Konferencja prasowa 12. Pięciu Smaków i Festiwalu Radio Azja

12. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbędzie sie w dniach 14-21 listopada w Kinie Muranów i Kinotece (Warszawa). Festiwal Radio Azja w dniach 7-9 grudnia (TR, Pogłos).

Jak co roku, podczas spotkania zaprezentowany zostanie szczegółowy program obydwu festiwali, przedstawimy przedstawimy sylwetki tegorocznych gości: twórców z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, którzy w większości przyjadą do Warszawy po raz pierwszy. Retrospektywa festiwalu będzie miała miejsce w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu w dniach 23-25 listopada. 

22 października

Kino Muranów, ul. Andersa 5, Warszawa 

sala gerard, godz. 10:00

 

W spotkaniu wezmą udział:

  • Jakub Królikowski - dyrektor festiwalu,
  • Maja Korbecka - selekcjonerka festiwalu, filmoznawczyni, tłumaczka języka chińskiego,
  • Anna Mamińska - kuratorka projektu Radio Azja.

Dodaj do kalendarza Google 

Pokaz prasowy

Po konferencji zapraszamy na pokaz prasowy "Samui Song" - najnowszego filmu przedstawiciela tajskiej nowej fali Pen-eka Ratanaruanga. Tytuł miał europejską premierę na tegorocznym festiwalu w Wenecji, a polską podczas 19. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu, w ramach Pięciu Smaków prezentowany będzie w sekcji Pokazów Specjalnych. Premiera kinowa "Samui Song" odbędzie się 25 stycznia 2019 roku, dystrybutorem jest Pięć Smaków Kino Azji. 

"Samui Song", reż. Pen-ek Ratanaruang, Tajlandia, Niemcy, Norwegia 2017

Błyskotliwie poprowadzona, pełna napięcia narracja prowadzi widza w psychologiczny dramat z freudowskim zacięciem. Stylowe, chłodne zdjęcia kontrastują ze skrywanym głęboko kłębowiskiem emocji, które musi w końcu wybuchnąć. Reżyser nie kryje hitchcockowskich inspiracji, jednak jego opowieść o mrocznej seksualności, przybieraniu masek w najbliższych relacjach oraz instytucjach czerpiących zyski z duchowych poszukiwań okazuje się współczesna i uniwersalna. Ironiczny czarny kryminał staje się krytyką (nie tylko tajskiego) społeczeństwa.

Premiera kinowa: 25 stycznia 2019 
Dystrybutor: Pięć Smaków Kino Azji

 

więcej o filmie

więcej o radio azja

zamów akredytację 

 

Będziemy niezmiernie wdzięczni za potwierdzenie przybycia. 

 

Kontakt

Anna Rundsztuk
anna.rundsztuk@piecsmakow.pl
+48 601 450 005 

 

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu