0
 

W kinach

Pięć Smaków Kino Azji - dystrybucja

Festiwal Filmowy Pięć Smaków to coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Od dziesięciu lat prezentuje premierowo najnowsze, starannie wyselekcjonowane filmy z najszybciej rozwijających się kinematografii świata, przyciągając publiczność poszukującą niebanalnej rozrywki i intelektualnych odkryć.

Program obejmuje szeroki zakres tematów i gatunków: od dobrego kina popkulturowego po awangardowe, autorskie projekty i filmy zaangażowane społecznie, pokazujące azjatycką rzeczywistość z oryginalnej perspektywy.

Od 2017 roku Festiwal Filmowy Pięć Smaków rozpoczyna działalność dystrybucyjną. W repertuarach polskich kin filmy azjatyckie pojawiają się bardzo rzadko: naszym celem jest wypełnienie tej luki i pokazanie widzom, jak inspirujące, odkrywcze i zaskakujące potrafi być współczesne kino Azji.

Pierwszy tytuł w ofercie Pięciu Smaków to filipiński laureat Grand Prix ostatniej edycji festiwalu, "Dziecko apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo. Data premiery: 6 października 2017 r.

W pierwszym kwartale 2018 roku stawiamy na kino kobiet. Proponujemy dwa wyjątkowe filmy:

Miód dla dakini, reż Dechen Roder, Bhutan 2017
Premiera: 16 luty 2018

"Miód dla dakini" to pełna wdzięku opowieść osadzona w górskich pejzażach współczesnego Bhutanu. Reżyserka Dechen Roder pokazuje współczesną historię zakorzenioną w lokalnych legendach, w stylistyce nawiązującej do kryminału noir. W jej filmie realizm splata się z magicznym światem mitów, a dynamiczna intryga podszyta jest filozoficznym namysłem.

Marlina: zbrodnia w czterech aktach, reż. Mouly Surya, Indonezja 2017
Premiera: 16 marca 2018

Perełka prosto z tegorocznego festiwalu w Cannes: "Marlina: zbrodnia w czterech aktach", wyreżyserowana przez jedną z najbardziej obiecujących postaci indonezyjskiego kina, Mouly Suryę, która przedstawia widzom swoją liryczną podróż przez pustynne krajobrazy Sumby – wyspy, którą tytułowa bohaterka przemierza w poszukiwaniu sprawiedliwości. 

 

Kontakt

Fundacja Sztuki Arteria
ul. Świętokrzyska 30/68A
00-116 Warszawa
tel. 880 628 585
kom. 601 450 005 

dystrybucja@piecsmakow.pl

 

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu