0
 

W kinach

Pięć Smaków Kino Azji - dystrybucja

Festiwal Filmowy Pięć Smaków to coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Od dziesięciu lat prezentuje premierowo najnowsze, starannie wyselekcjonowane filmy z najszybciej rozwijających się kinematografii świata, przyciągając publiczność poszukującą niebanalnej rozrywki i intelektualnych odkryć.

Program obejmuje szeroki zakres tematów i gatunków: od dobrego kina popkulturowego po awangardowe, autorskie projekty i filmy zaangażowane społecznie, pokazujące azjatycką rzeczywistość z oryginalnej perspektywy.

Od 2017 roku Festiwal Filmowy Pięć Smaków rozpoczyna działalność dystrybucyjną. W repertuarach polskich kin filmy azjatyckie pojawiają się bardzo rzadko: naszym celem jest wypełnienie tej luki i pokazanie widzom, jak inspirujące, odkrywcze i zaskakujące potrafi być współczesne kino Azji.

Pierwszym tytułem w ofercie Pięciu Smaków był filipiński laureat Grand Prix 10. edycji festiwalu, "Dziecko apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo - data premiery: 6 października 2017 r. W pierwszym kwartale 2018 roku postawiliśmy na kino kobiet, zaprezentowaliśmy: "Miód dla dakini", reż Dechen Roder, Bhutan 2017 - premiera: 16 luty 2018 oraz "Marlinę: zbrodnię w czterech aktach", reż. Mouly Surya, Indonezja 2017 - premiera: 16 marca 2018.

25 stycznia 2019 roku wprowadzamy najnowszy film tajskiego mistrza kina Pen-eka Ratanaruanga "Samui Song".  

Więcej o filmie

 

Kontakt

 

Maja Pielak

Fundacja Sztuki Arteria
ul. Świętokrzyska 30/68A
00-116 Warszawa
tel. 880 628 585
kom. 787 877 362  

dystrybucja@piecsmakow.pl
maja.pielak@piecsmakow.pl

 

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu