Koncerty Radio Azja jesienią 2016

Freestyle z pogranicza Birmy, Laosu i Tajlandii; rozbujany koreański synth-pop i hipnotyczne dźwięki marimby po japońsku. Jesienią zapraszamy na trzy niezwykłe koncerty Radia Azja!

Celem cyklu jest prezentacja artystów wybitnych, ale niszowych i nieodkrytych jeszcze w Europie; takich, którzy brawurowo łamią muzyczne reguły i wychodzą poza granice gatunków. Zapraszani z Azji twórcy to poszukujący autentyczności outsiderzy, wykraczający zarówno poza mainstraem, jak i związane z muzyką azjatycką stereotypy. Dzięki temu każdy koncert Radio Azja jest wyjątkową muzyczną przygodą.

W poprzednich latach na naszej scenie noise mieszał się z awangardą, minimalizm łączył się z muzyką religijną, piosenka autorska przeplatała się z punkiem, a industrial z lirycznymi dźwiękami wiolonczeli.

Tegoroczna edycja osadzona jest w nieco lżejszej stylistyce. Pojawią się w niej zespoły czerpiące przede wszystkim z estetyki soulu, jazzu, reggae, trip-hopu, popu, folku czy progresywnego rocka. Nie zabraknie oczywiście dźwiękowych eksperymentów i brzmieniowych poszukiwań.

Najbliższe koncerty Radio Azja:

 

25 X: Jeong Cha-sik (Korea Płd)

Jeong Cha-sik to legenda koreańskiej sceny indie lat 90. Przez 15 lat był frontmenem kultowej koreańskiej grupy heavy-metalowej Rainy Sun, potem zdecydował się na karierę artysty solowego. Określany jest mianem koreańskiego Nicka Cava, a jego twórczość oscyluje na granicy psychodelicznego rocka, trip-hopu, folku, tanga, synth-popu i koreańskiej muzyki tradycyjnej.

bilety i więcej informacji

Be a Long Night (Jeong Cha-sik)

 

29 XI: Rasmee Wayrana (Tajlandia)

Rasmee Wayrana to wokalistka i kompozytorka wywodzącą się z północno-wschodniej Tajlandii. Swoją karierę muzyczną zaczęła już jako dziecko, u boku ojca, założyciela tradycyjnego zespołu Jariang Band. Jej muzyka jest unikatową mieszanką muzyki ludowej molam z rejonu Isan z soulem, jazzem i R&B. Wokalistka określa swoją twórczość mianem Isan Soul, taki tytuł nosi również jej debiutancka płyta.

BILETY I WIĘCEJ INFORMACJI

Muat Chut Dam (Rasmee Wayrana)

 

20 XII: Midori Takada (Japonia)

Midori Takada jest znaną w kręgach japońskiej awangardy kompozytorką i perkusistką. Jej hipnotyzujące, minimalistyczne utwory bazują na koncepcie spójności dźwięku i ludzkiego ciała. Jest autorką dwóch solowych albumów: "Through the looking glass" i "Tree of Life" oraz muzyki do spektakli teatralnych Tadashi Suzukiego. Koncertuje solo na marimbie i innych instrumentach perkusyjnych.

BILETY I WIĘCEJ INFORMACJI

Crossing (Midori Takada)

 

Wszystkie koncerty odbędą się w TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8.

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są na piecsmakow.pl, ebilet.pl, w salonach Empik oraz w kasie TR Warszawa.

Zakupić można także festiwalowy karnet w wersji Master, upoważniający do wstępu na koncerty oraz na wszystkie seanse Pięć Smaków. Pula karnetów jest ograniczona.

KUP KARNET
kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal