Festiwal

Polecamy w Warszawie

Atrakcje turystyczne

STARE MIASTO

www.freewalkingtour.com/warsaw
www.www.taraswidokowy.pl
Wypełnione kawiarniami i restauracjami, Stare Miasto to dobre miejsce na spacer zarówno za dnia, jak i po zmroku. Pasjonaci historii mogą wybrać się na jedną z darmowych pieszych wycieczek oraz odwiedzić Muzeum Barbakan i zobaczyć jak przez lata zmieniała się panorama Warszawy. W piątkowe i sobotnie wieczory pod Kolumną Zygmunta często odbywają się pokazy tańca z ogniem.

ZAMEK KRÓLEWSKI

www.zamek-krolewski.pl
Chociaż sam jest rekonstrukcją, Zamek Królewski prezentuje bogatą kolekcję historycznych mebli, dzieł sztuki oraz przedmiotów codziennego użytku. Zwiedzający mogą zobaczyć jak wyglądały komnaty Zamku przed jego zniszczeniem i poznać jego historię dzięki audioprzewodnikom w różnych językach.

Łazienki KRÓLEWSKIE

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl
Ten osiemnastowieczny park będący letnią rezydencją króla Stanisława Augusta urzeka harmonijnym połączeniem natury i architektury. Przez cały listopad odwiedzający mogą zobaczyć lokalne zabytki takie jak Stara Oranżeria i Pałac na Wyspie za darmo.

PAŁAC W WilanOWIE

www.wilanow-palac.pl
Barokowy pałac mieszczący to najstarsze polskie muzeum sztuki, założone w 1805 roku. Królewska rezydencja, otoczona malowniczymi ogrodami i parkiem, jest wyśmienitym miejscem na spacer dla miłośników malarstwa, rzeźby i architektury. W listopadzie wstęp na teren muzeum jest nieodpłatny.

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

www.1944.pl
To interaktywne muzeum w obrazowy sposób przedstawia historię powstania z 1944 roku. Zwiedzający mogą poznać codzienne życie powstańców i zobaczyć związane z nimi pamiątki. Na miejscu dostępne są audioprzewodniki w ponad 20 językach.

MUZEUM NARODOWE

www.mnw.art.pl
Muzeum Narodowe mieści w sobie sześć galerii stałych oraz wystawy czasowe obejmujące dzieła sztuki od starożytności do współczesności. Na szczególną uwagę zasługuje Galeria Faras nagrodzona Sybillą Grand Prix 2014 oraz wyróżnieniem MUSE Awards.

MUZEUM POLIN

www.polin.pl
Wyróżnione nagrodą European Museum of the Year 2016, to multimedialne muzeum przedstawia ponad 1000 lat dziejów polskich Żydów. Odwiedzający mogą wybrać się w podróż od średniowiecza do współczesności i zobaczyć makiety miast, interaktywne wystawy oraz przedmioty codziennego użytku. Na miejscu dostępne są audioprzewodniki, natomiast goście wyposażeni w smartfony lub tablety mogą pobrać wybrane ścieżki tematyczne (PDF) ze strony muzeum.

POLECAMY RÓWNIEŻ
GABLOTKA MIRELLI VON CHRUPEK

www.fb.com/GablotkaMirelli
Zmieniająca się kilka razy w roku urocza instalacja artystyczna przy Placu Zbawiciela.

Miau Café

www.miaucafe.pl
Pierwsza kocia kawiarnia w Warszawie. Jest przytulnie i spokojnie, kotów prawie tyle, co miejsc dla gości, a do tego całkiem niezłe ciacha.

Przydatne strony

Pięć Smaków

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal