Festiwal

Zniżki w Pięciu Smakach

Co roku Pięć Smaków poleca zaprzyjaźnione azjatyckie bary i restauracje, w których festiwalowicze mogą skorzystać ze specjalnej zniżki.

Podczas 11. edycji Pięciu Smaków w poniższych miejscach można będzie posilić się między seansami - ze zniżką za okazaniem karnetu albo biletu na dowolny festiwalowy film. Zniżki obowiązują między 15 a 22 listopada.

WARUNG JAKARTA

ul. Piękna 28/34, zniżka: -15% na dania z regularnej karty
godziny otwarcia: pn-ndz – 11:50-22:00, www.warungjakarta.pl

Pierwsza autentyczna Indonezyjska restauracja w Warszawie. Swoich gości zabierają my w podróż na ulice Dżakarty, gdzie można spróbować dań z całej Indonezji. Nad całością czuwa indonezyjski szef kuchni Julius. 

Warung Jakarta

PEŁNĄ PARĄ

ul. Nowowiejska 10, ul. Sienna 76, zniżka: -10%
godziny otwarcia: pn-ndz – 12:00-21:00, www.pelnapara.pl

Specjalnością Pełną Parą są pierożki jiaozi lepione ręcznie i gotowane na parze, przyrządzane przez doświadczonych kucharzy z Nepalu i Chin. W menu są również zupy, azjatyckie tapas oraz dania główne. Zgodnie z nazwą, w Pełną Parą dania przygotowywane są głównie na parze. Podzielone na małe części porcje sprzyjają łączeniu smaków i dzieleniu się z innymi.

Pełną Parą

WI-TAJ

Plac Konstytucji 4, zniżka: -10%
godziny otwarcia: pn-ndz – 11:30-23:00, www.fb.com/wi.taj.warszawa

Usytuowana w centrum miasta restauracja Wi-Taj kusi oryginalną kuchnią wietnamską i tajską. O najwyższą jakość potraw troszczy się szef kuchni prosto z Hanoi.

WI-TAJ

PEKO PEKO KUCHNIA JAPOŃSKA

al. Emilii Plater 13, zniżka: -10%
godziny otwarcia: pn-sob – 12:00-21:00, nd – 12:00-20:00, wt – nieczynne,
www.fb.com/pekopekokuchniajaponska 

Peko peko to zwrot, który w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego oznacza "jestem głodny". Odpowiedzią na to jest smaczna, prosta i pełna domowego ciepła kuchnia japońska, ktorej skosztujecie w Peko Peko. Poznacie tu trochę inną stronę kulinarnej Japonii - nie tylko popularne sushi i rāmen, ale inne potrawy, które od wielu lat cieszą się w Kraju Kwitnącej Wiśni ogromną popularnością. 

Peko Peko Kuchnia Japońska

ZUPKULTURA

ul. Świętokrzyska 32, zniżka: -20% na każdą zupę
godziny otwarcia: pon-pt – 11:00-19:00, www.zupkultura.pl

ZupKultura to bogactwo smaków zaklęte w zupach z różnych stron świata. Wieloskładnikowe, gęste, kolorowe i pachnące zupy, które zjednają sobie każdego.

ZupKultura

Youmiko vegan sushi

ul. Hoża 62, zniżka: -10%
godziny otwarcia: wt-czw – 12:00-22:00, pt-sb – 12:00-23:00, nd– 13:00-21:00 www.youmiko.vg

Zgodnie z japońską tradycją, sushi to połączenie odpowiednio przyrządzonego ryżu i pysznych, świeżych składników. Korzystając z różnorodności i bogactwa smaków świata roślin Youmiko serwuje wyłącznie wegańskie sushi. Przygotowuje je z warzyw, które pochodzą z lokalnych upraw albo najbardziej egzotycznych zakątków świata. Łącząc tradycyjne japońskie podejście do gotowania z polską kreatywnością Youmiko oferuje zaskakujące zestawienia smaków i udowadnia, że kuchnia roślinna jest w pełni wartościowa, aromatyczna i smaczna.

Youmiko Vegan Sushi

SoupCulture

ul. Pańska 67, Al. Jerozolimskie 50 (przy wyjściu ze stacji PKP Śródmieście), zniżka: -10%
godziny otwarcia: pn-sob – 11:00-20:00 (Jerozolimskie); pon-pt - 11:00-19:00, sob - 11:00-17:00 (Pańska) www.fb.com/soupculturepl

SoupCulture to wegetariańskie i wegańskie zupy krem podawane w jadalnych kubkach. Zupy i kubki produkowane są codziennie na miejscu w lokalach, ze świeżych, sprawdzonych produktów, bez polepszaczy smaku i niezdrowych dodatków. 
 
SoupCulture
 
VEGE MIASTO

al. Solidarności 60A, zniżka: kawa lub herbata -50% do każdego ciasta
godziny otwarcia: pn-ndz – 12:00-21:00, www.vegemiasto.pl

Kuchnia roślinna, wegańska i bezglutenowa. Vege Miasto każdego dnia oferuje inne zestawy w porze lunchu. Jest doskonałym miejscem dla smakoszy oryginalnych, wegańskich deserów.

Pięć Smaków
kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal