0
 

Festiwal

People's Jury 2018

Obrady People's Jury

Dyskutuj, analizuj i zdecyduj, kto wygra Grand Prix 12. Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Zostań jedną z 11 osób, które będą oceniać filmy konkursowe i przyznawać nagrody. Spotkaj podobnych sobie miłośników kina, porozmawiaj z twórcami i weź udział w praktycznych warsztatach filmowo-dziennikarskich.

Podczas 12. edycji Pięciu Smaków konkursowa sekcja "Nowe Kino Azji" po raz kolejny będzie oceniana przez People's Jury. Idea projektu jest prosta: jedenastu pasjonatów kina spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie oglądać konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.

Skład People's Jury 12. edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków:

Anna Piskorska
Jakub Wachowski
Jan Jakub Weber
Jarosław Zapart
Katarzyna Karpińska
Małgorzata Błaszczak
Marcin Zwolan
Marika Kaiser
Mateusz Marek Jeziński
Nina Pięk
Wojtek Gąciarz

Zadania jury

Członkowie jury wezmą udział w warsztatach praktycznych i teoretycznych, prowadzonych przez aktywnych krytyków filmowych i badaczy kina Azji, co pomoże im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne - a być może także znaleźć dla siebie ścieżkę kariery w świecie krytyki filmowej.

Podczas tegorocznej 12. edycji Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków jurorzy wezmą udział w praktycznych warsztatach wprowadzających do dyskusji o filmie, wypowiedzi przy użyciu metod innych niż tradycyjne pisanie recenzji czy analiz. Przedstawione oraz przećwiczone zostaną nowe, lepiej przystające do obecnej rzeczywistości formy rozmowy o kinie, zasady przygotowywania i wygłaszania publicznych prelekcji czy prowadzenia wywiadów z twórcami. Będzie to wstęp nie tylko do pracy w obszarze krytyczno-filmowym, ale do kariery w świecie mediów w ogóle.

Szczegóły organizacyjne
  • Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

  • Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne będą odbywać się w godzinach 10 - 14.

  • Projekt skierowany jest do amatorów i półprofesjonalistów - w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych, pasjonatów kultur Azji. 

  • Do udziału zapraszamy osoby pełnoletnie, bez górnej granicy wieku.

  • W ocenie zgłoszeń Komisja rekrutująca będzie brała pod uwagę przede wszystkim kreatywność w postrzeganiu kina, znajomość kina azjatyckiego, jego zrozumienie, a także walory językowe wypowiedzi.

Przewidziana jest specjalna pula miejsc dla osób, które brały już udział w pracach People's Jury w zeszłych latach. Przy chęci uczestniczenia w projekcie po raz drugi, prosimy o dołączenie do formularza recenzji filmu obejrzanego podczas wcześniejszych edycji Pięciu Smaków. Mogą to być recenzje powstałe w ramach pracy jurorskiej ale nie te, które były wcześniej publikowane w jakimkolwiek medium. Komisja będzie brała pod uwagę także opinię opiekuna merytorycznego dotyczącą zaangażowania kandydata podczas prac People's Jury we wcześniejszych latach.

Uwaga! Jurorem można być maksymalnie 2 razy!

 
REGULAMIN

Zapoznaj się z regulaminem People's Jury

Opieka merytoryczna

Prace People’s Jury koordynować będzie Marcin Krasnowolski - dziennikarz i filmoznawca, miłośnik kina azjatyckiego, przede wszystkim koreańskiego oraz hongkońskiego, interesujący się przepływem inspiracji pomiędzy twórcami z różnych kontynentów. Współpracuje z festiwalami filmowymi i zajmuje się międzynarodową produkcją telewizyjną. Publikował m.in. w "Newsweeku", "Bloomberg Businessweeku", "Trendach kultury", "Kinie" oraz na portalach Filmweb i Stopklatka.

Kontakt

jury@piecsmakow.pl

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu