0
 

Aktualności festiwalowe

01 sierpnia 2018

Karnety na 12. edycję Pięciu Smaków już dostępne!

Pięć Smaków to jedyna okazja do pogłębionego spotkania z najbardziej aktualnym i oryginalnym kinem Azji. Jak co roku zapraszamy na burzliwe dyskusje, spotkania z popkulturowym żywiołem i odkrywanie niebanalnych form filmowych, w zaskakujący sposób ukazujących wyzwania współczesnego świata.

Zaplanuj swój czas na listopad i grudzień. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie sie w dniach 14-21 listopada w Warszawie w Kinie Muranów i Kinotece. 

W programie 12. edycji między innymi: 

  • Nowe Kino Azji - przegląd najciekawszych i szeroko dyskutowanych nowych produkcji z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej
  • Asian Cinerama - filmy nominowane i nagradzane w ramach Asian Film Awards
  • Animacje - nie tylko anime, czyli awangardowa i niezależna azjatycka animacja, łamiąca konwencje i poszerzająca granice gatunków
  • Pokazy specjalne - ważne nazwiska i gorące tematy, których nie można przegapić

Obok seansów Pięć Smaków proponuje szereg wydarzeń towarzyszących, w tym cykl wykładów poświęconych tematom społeczno-kulturalnym i politycznym w Azji, panele dyskusyjne z twórcami i gośćmi, degustacje kuchni dalekowchodniej i warsztaty artystyczne. 

Kup karnet 

Sprzedaż karnetów na stronie trwa do 19 października lub do wyczerpania dostępnej puli. Szczegółowy program festiwalu zostanie ogłoszony w połowie października.

Festiwal Radio Azja, 6-9 grudnia 2018, Warszawa

W programie co najmniej 5 koncertów! Wystąpią m.in. avant-popowy japoński duet Tenniscoats, nawiązujący do muzyki współczesnej i rytuałów lankijskich Baliphonics oraz elektroakustyczny duet eksperymentalny Masayoshi Fujita & Jan Jelinek. W programie festiwalu znajdzie się też wyjątkowa Bhangra Night - indyjska impreza taneczna z koncertem formacji RSVP Bhangra, po którym nastąpi porywający dj set w wykonaniu Indian Man. Koncerty odbędą się w TR Warszawa oraz klubie Pogłos. 

Szczegółowy program Festiwalu Radio Azja zostanie ogłoszony w na początku września, sprzedaż karnetów (170 zł) rozpocznie się 17 września. Sprzedaż biletów na poszczególne koncerty i warsztaty rozpocznie się 1 listopada.

kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal • Regulamin serwisu