Aktualności festiwalowe

10 listopada 2017

Pięć Smaków na vod.pl: wybrane filmy z programu festiwalu dostępne online

Tharlo (nagroda NETPAC), reż. Pema Tsedem

Dla widzów, którzy nie mogą dotrzeć do kin w Warszawie lub Wrocławiu Pięć Smaków przygotowało specjalny program dostępny online.

W dniach od 10 do 30 listopada na platformie VoD.pl będzie można obejrzeć wybrane tytuły z poprzednich edycji festiwalu - w tym laureatów nagród 10. Pięciu Smaków - oraz cztery filmy z tegorocznego programu.

Wśród prezentowanych tytułów znajdzie się między innymi słoneczno-melancholijny filipiński dramat "Dziecko apokalipsy", zwycięzca ubiegłorocznej edycji festiwalu, a także tybetańska czarna komedia "Tharlo", która otrzymała nagrodę Jury NETPAC. Pokażemy też konkursowy film "Zły", mocną historię chłopca dorastającego w świecie malezyjskich gangów lat 90., która ujęła widzów festiwalu dynamiką opowiadania i rockową ścieżką dźwiękową. Melodramatyczna, pełna wdzięku "Towarzyszka Kim w przestworzach" będzie okazją do poznania nowego kina Korei Północnej, a "Cold Fish" i "Kotoko", filmy najbardziej radykalnych japońskich twórców, pozwolą zajrzeć w mroczny świat ludzkiej psychiki i odkryć fenomen niezależnego kina Japonii w jego najbardziej szalonej odsłonie. Program uzupełni polski dokument "Mnich z morza", pokazujący historię młodego mężczyzny ze współczesnego Bangkoku, który decyduje się na pewien czas wstąpić do klasztoru.

11. edycję Pięciu Smaków będą reprezentować filmy o bardzo różnorodnej estetyce: japońska historia zbuntowanej dziewczyny, która chce zostać raperką - "Yamato (Kalifornia)", ponury obraz desperackiej egzystencji młodego mężczyzny z Bangladeszu - "Dhaka na żywo", oraz buddyjski kryminał noir, łączący nowoczesny język kina z legendami o oświeconych kobietach - "Miód dla dakini" w reżyserii pochodzącej z Bhutanu Dechen Roder. W programie znajdzie się także krótkometrażowa produkcja tej reżyserki, "Trzy lata, trzy miesiące".


 

PEŁEN PROGRAM PRZEGLĄDU

FILMY NA VOD 


kontakt: info@piecsmakow.pl
© Fundacja Sztuki Arteria, realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal